Poland Bike Forum
Okulary rowerowe - Wersja do druku

+- Poland Bike Forum (http://www.polandbikeforum.pl)
+-- Dział: Forum rowerowe (http://www.polandbikeforum.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Sprzęt (http://www.polandbikeforum.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Okulary rowerowe (/thread-6009.html)Okulary rowerowe - Dejw - 04.11.2017

Drodzy Forumowicze.

Chciałbym prosić Was o polecenie mi okularów rowerowych, które sprawdzą się zarówno w czasie codziennych treningów, jak i na wyścigach PBM.
Rozważałem BBB (modele Select, Summit i Fullview), ale okazały się zbyt ścisłe dla mojej głowy. Polecono mi Tifosi Podium, bardzo mi się podobają, ale wyczytałem, że modele Podium XC są węższe i przeznaczone dla "chudszych" głów. Świetne są też Tifosi Davos, ale ciężko będzie je dostać w kraju, jeszcze nigdzie nie znalazłem.
Na początku myślałem o okularach firm Oakley, czy Rudy Project, ale te ceny...

Jakie okulary macie na nosie jadąc maraton? Co możecie mi polecić?

Pozdrawiam.


RE: Okulary rowerowe - Sherman 1972 - 21.11.2017

Swego czasu miałem dość drogie okulary ale niestety dość szybko je uszkodziłem podobnie zresztą jak i tańsze modele. Najwidoczniej nie umiem właściwie obchodzić się z tak delikatnymi przedmiotami. Nauczony doświadczeniem zakupiłem w decathlonie jeden z wyższych oferowanych przez nich modeli ,którego używam w czasie maratonów. Z zakupu jestem zadowolony bo pomimo ,że to raczej średnia półka jak dla mnie wystarczają w zupełności. Do codziennej jazdy i treningów używam tanich okularów sportowych ,które kupuję w Lidlu. Dobrze spełniają swoje zadanie a nawet jeśli je uszkodzę mogę kupić następne. Ważne jest wcześniejsze przymierzenie okularów i sprawdzenie czy nie męczą naszego wzroku.


RE: Okulary rowerowe - pdz - 25.11.2017

Też miałem okazję używać okulary za 150-250 pln i niestety szybko łapały rysy, podczas codziennej jazdy do pracy szybko się niszczyły.
Przerzuciłem się na Decathlonowe okulary po 20 pln , jedne ciemne, drugie białe i są świetne na każdą pogodę (przyciemniane podczas jazdy rano pod słońce, jasne wieczorem po zmroku) a do tego bardziej odporne na rysy niż te poprzednie a ewentualna wymiana nie boli finansowo.