Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÓRSKA ETAPÓWKA MTB KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA
Autor Wiadomość
miroslaw_s Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 10
Liczba wątków: 0
Reputacja: 0
RE: GÓRSKA ETAPÓWKA MTB KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA
(12.07.2018, 21:57)Mario napisał(a):  @Sherman, mogę wyrażać opinie bez ogromnych analiz.. . Wcale się nie czepiam, bo w PB jeżdżę i uważam to za fajną zabawę w naszych mazowieckich realiach. To co mamy wokół Warszawy jest wykorzystane na maksa i nie ma co do tego wątpliwości. Np północną stronę znam całą i więcej się tam nie upchnie przy tej ilości zawodników. Podawane przez Ciebie 1600 w górę wydaje mi się lekko wątpliwe, tym bardziej że nie ma oficjalnych profili tras.

Odnoszę się naprawdę obiektywnie i bez emocji na tematu tej etapówki, uznanej za "Górską". Może czas najwyższy trochę wcześniej opisywać trasy i udostępniać zapis GPS. Zobacz jak to jest przedstawione i ile wcześniej np. tutaj http://ochotnicamtb4towers.pl/. Proponuję również spojrzeć na innych organizatorów jak przedstawiają profile tras i całość zawodów. Chyba przyznasz, że w naszym przypadku (PB) wymaga to lekkiego dopracowania i nie ma co zachwalać wszystkiego co się da, bo ORG osiądzie na laurach i nic nie będzie zmieniał ku lepszemu.

Podałeś przykład wypasionego bufetu, nie bierzesz pod uwagę że może ORG liczył na ostatnią chwilę na większą frekwencję? Dla kontarastu, sprawdź kiedyś jak czasem wygląda bufet dla ostatnich zawodników Maxa.

Powodzonka i do zobaczenie w Nieporęcie.

P.S.
W międzyczasie chciałbym pojechać pierwszy raz Mazowię. W Olsztynie podobno jest fajna trasa Wink Sprzedałem właśnie starego Bajka i przyklepałem nowego, więc będzie się działo. Znowu moi "górscy" fullowcy mnie wyśmiejać, ale taka to zabawa XC.

Propozycja dla Organizatora: nie podwyższać ceny za start przed samymi zawodami, sporo osób zdecydowałoby się na start w ostatnim tygodnu "przed" ale odstraszyła nas cena.
12.07.2018, 22:37
Szukaj Odpowiedz
SkayKand Offline
Member

Liczba postów: 66
Liczba wątków: 24
Reputacja: 3
Ktoś pofantazjował z tym 1600m w górę na maxie, co prawda jechałem mini ale max to 2x pętla mini. Trasy w gpx bardzo proszę z soboty i niedzieli:

Sobota: https://connect.garmin.com/modern/activity/2833101700
Niedziela: https://connect.garmin.com/modern/activity/2836475327
MARCELI SLR
No. 2137
12.07.2018, 23:09
Szukaj Odpowiedz
Mario Offline
Member

Liczba postów: 84
Liczba wątków: 9
Reputacja: 0
Dzięki Skay za zapis i relacje Video, na Ciebie zawsze można liczyć w kwestiach. Jak nie można pojechać to się chociaż obejrzy twoje filmy Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2018, 23:57 przez Mario.)
12.07.2018, 23:55
Szukaj Odpowiedz
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak

Liczba postów: 851
Liczba wątków: 49
Reputacja: 8
W temacie podanych prze zemnie przewyższeń to macie rację moja wina, bo podałem sumę przewyższeń ( czyli w górę i w dół) a nie całkowite wzniesienie terenu czyli to co było do podjechania. W Wąchocku na mini do podjechania było 445 m a w Nowinach 429 m .Oczywiście na max było tego odpowiednio więcej.   Na razie tylko tyle bo praca mnie goni. Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie Blush .
     [Obrazek: sticky2899.png]
13.07.2018, 16:38
Szukaj Odpowiedz
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak

Panowie dochodzę do wniosku ,że każda ze stron ma swój punkt widzenia i do upadłego będzie go broniła. W moim przekonaniu  dyskusja niepotrzebnie została sprowadzona do porównywania ze sobą tras KŚ i ŚLR bo to do niczego nie prowadzi. W kwestii porównywania ze sobą przewyższeń i czasów to jest to statystyka i wyniki można różnie zinterpretować a jak wiadomo "statystycznie ja i mój pies mamy po trzy nogi ". PB organizował już maratony w  Wąchocki i Nowinach i poziom ich trudności i atrakcyjności utrzymuje się na podobnym poziomie. Trudno mieć pretensje do ORGA ,że trzyma się jakiegoś standardu ,który sobie wypracował. Jakoś w latach ubiegłych nikt nie podnosił larum ,że etapy są zbyt łatwe i powinny być trudniejsze.  Na szczęście mamy do wyboru różne opcje jeśli chodzi o ściganie się w konkurencyjnych imprezach i każdy może znaleźć coś dla siebie. @Mario co do opisów tras i wcześniejszego udostępniania śladu to oczywiście fajnie jest jeśli ORG ogarnie wszystko dużo wcześniej jest tylko jedno małe ale. Znowu wyjdzie ,że trzymam stronę ORGa ale podam przykład z własnego podwórka. W tym roku trasa maratonu w GK była wytyczona i zaklepana z dużym wyprzedzeniem. Na dwa tygodnie przed startem nadleśnictwo zaczęło kolejną wycinkę drzew w lesie. Trasę mini trzeba było odpowiednio zmodyfikować i zgrać na nowo. Dodatkowy zamęt wprowadzała budowa obwodnicy GK. Na mini jakoś się udało ale Max właśnie z powodu budowy obwodnicy musiał darować sobie zdobycie Czerska. Żeby było ciekawiej na zamku pękł w jednym miejscu mur obronny i przejazd koroną wałów był niemożliwy. Co do  bufetów to na KŚ po każdym etapie bufet był dobrze zaopatrzony i niczego nie brakowało.  Jeśli mam mieć jakieś uwagi to na przyszłość przydał by się jednak jakiś serwis w miasteczku bo w tym roku go zabrakło a kilka osób z tego co wiem na pewno by chętnie z niego skorzystało ( ja na pewno).  
17.07.2018, 21:35
Szukaj Odpowiedz
michalr Offline
Member

Liczba postów: 85
Liczba wątków: 6
Reputacja: 1
Ostatnio na SLR jechalem po sladzie to byly takie odchyly ze az wstyd, wiec co z tego ze puscili slad wczesniej do sieci jak jakies 40% bylo niezgodne z pozniejsza trasa? Wink

Co do reszty to juz dajmy spokoj, zycze tylko ORGowi zeby nastepnym razem, nazywajac zawody 'gorskimi' wykorzystal potencjal terenu, bo w swietokrzyskim da sie z powodzeniem zrobic trasy do etapowki ktore dalyby w tylek nie mniej niz w Beskidach czy innych Sudetach Smile
[Obrazek: sticky5691.png]
[Obrazek: 27037.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2018, 19:15 przez michalr.)
18.07.2018, 19:15
Szukaj Odpowiedz
qrakki Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 37
Liczba wątków: 5
Reputacja: 2
(18.07.2018, 19:15)michalr napisał(a):  Ostatnio na SLR jechalem po sladzie to byly takie odchyly ze az wstyd, wiec co z tego ze puscili slad wczesniej do sieci jak jakies 40% bylo niezgodne z pozniejsza trasa? Wink

Co do reszty to juz dajmy spokoj, zycze tylko ORGowi zeby nastepnym razem, nazywajac zawody 'gorskimi' wykorzystal potencjal terenu, bo w swietokrzyskim da sie z powodzeniem zrobic trasy do etapowki ktore dalyby w tylek nie mniej niz w Beskidach czy innych Sudetach Smile

Dajmy szansę ORGowi na przemyślenie.
Osobiście nie widzę sensu dublowania pomysłu z Beskidów czy Sudetów?
W końcu można pojechać w Beskidy, Sudety albo na Podhale z konkurencją, jest też ŚLR z inną "filozofią".
Po co robić to tutaj? 
Niech Korona nabierze swojego charakteru, a dzięki temu będzie większy wybór różnorodnych tras,
innych podejść do ich układania, czyli de facto lepiej dla nas Smile
A że nazwa taka a nie inna? 75% cykli i tras w PL nie powinno mieć w takim razie w nazwie MTB. Tongue

Mi się podobało, pogoda dopisała, nawet oberwanie chmury w Nowinach, które dodało trochę epickości  Wink
Super atmosfera takiej kameralnej zabawy no i brak korków na trasie.
Co ważne, trasy są w 99% "przejezdne" i to też jest spora wartość dla mnie, czyli niskopiennego "górala", 
poprawia zdecydowanie "grywalność" tej zabawy.
A pospacerować z rowerem zawsze mogę u konkurencji.

Co bym zmienił (dla siebie)
- jeden etap więcej Smile
- dodałbym km na max, niech lider max musi kręcić 3h  Wink, dla mnie pewnie oznaczać będzie co najmniej 4h zabawy a wtedy koszt godziny spada  Tongue
a na serio, może by tak te maxy w Koronie miały ponad 65 km, albo inaczej, wydłubmy na max minimum 1000 metrów podjazdów?
- myślę, że można w Sieradowickim Parku Krajobrazowym znaleźć trochę więcej leśnych ścieżek, które dadzą więcej charakteru górskiego
może po prostu dodajmy je do przelotowych szutrów, które momentami były klasycznymi falso piano co też ma swój "urok".
- a co było gdybyśmy zjeżdżali ten podjazd pod Belnię (w błotku podejście od pewnego momentu)? 

Ogólnie, bardzo dobrze się bawiłem.
[Obrazek: sticky553.png]
[Obrazek: 6932.png]
19.07.2018, 15:30
Szukaj Odpowiedz
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak

(18.07.2018, 19:15)michalr napisał(a):  Ostatnio na SLR jechalem po sladzie to byly takie odchyly ze az wstyd, wiec co z tego ze puscili slad wczesniej do sieci jak jakies 40% bylo niezgodne z pozniejsza trasa?

No ale to jest normalna sprawa i nie ma się co czarować ,że ślad zamieszczony z dużym wyprzedzeniem będzie pokrywał się z realną trasą w trakcie maratonu . Dla przykładu w Wąchocku ORG musiał zmodyfikować trasę bo na sporym jej odcinku prowadzącym przez las zaczął się wyrąb. Trasę zawsze można sobie zaplanować z wyprzedzeniem a co po pewnym czasie zrobi z nią natura i ludzie to zupełnie inna bajka. Jaki jest sens umieszczania z dużym wyprzedzeniem opisu trasy i jej śladu jeśli w realu nie trzyma się to kupy (@michalr to nie jest uwaga do ciebie) ?
(19.07.2018, 15:30)qrakki napisał(a):  Dajmy szansę ORGowi na przemyślenie.
Osobiście nie widzę sensu dublowania pomysłu z Beskidów czy Sudetów?
W końcu można pojechać w Beskidy, Sudety albo na Podhale z konkurencją, jest też ŚLR z inną "filozofią".
Po co robić to tutaj? 
Niech Korona nabierze swojego charakteru, a dzięki temu będzie większy wybór różnorodnych tras,
innych podejść do ich układania, czyli de facto lepiej dla nas Smile
A że nazwa taka a nie inna? 75% cykli i tras w PL nie powinno mieć w takim razie w nazwie MTB. Tongue

Mi się podobało, pogoda dopisała, nawet oberwanie chmury w Nowinach, które dodało trochę epickości  Wink
Super atmosfera takiej kameralnej zabawy no i brak korków na trasie.
Co ważne, trasy są w 99% "przejezdne" i to też jest spora wartość dla mnie, czyli niskopiennego "górala", 
poprawia zdecydowanie "grywalność" tej zabawy.
A pospacerować z rowerem zawsze mogę u konkurencji.

Co bym zmienił (dla siebie)
- jeden etap więcej Smile
- dodałbym km na max, niech lider max musi kręcić 3h  Wink, dla mnie pewnie oznaczać będzie co najmniej 4h zabawy a wtedy koszt godziny spada  Tongue
a na serio, może by tak te maxy w Koronie miały ponad 65 km, albo inaczej, wydłubmy na max minimum 1000 metrów podjazdów?
- myślę, że można w Sieradowickim Parku Krajobrazowym znaleźć trochę więcej leśnych ścieżek, które dadzą więcej charakteru górskiego
może po prostu dodajmy je do przelotowych szutrów, które momentami były klasycznymi falso piano co też ma swój "urok".
- a co było gdybyśmy zjeżdżali ten podjazd pod Belnię (w błotku podejście od pewnego momentu)? 

Ogólnie, bardzo dobrze się bawiłem.
@qrakki widać ORG czyta ci w myślach bo w zapowiedziach było już cztery etapy KŚ. Co do długości max i stopnia jego trudności to miej litość w przyszłym roku miałem przerzucić się na max Blush . Zjazd z Belni to taki ni pies ni wydra. Jak jest sucho to w czasie zjazdu możesz cisnąc hample a rower i tak zaczyna przyspieszać ( może jakiś balans ciałem pomoże) zwłaszcza jak ktoś waży tyle co ja a na dole  jak masz za dużą prędkość to cię wybija i gleba gotowa. Na mokrym jeszcze tam nie jechałem.
19.07.2018, 17:28
Szukaj Odpowiedz
qrakki Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 37
Liczba wątków: 5
Reputacja: 2
(19.07.2018, 17:28)Sherman 1972 napisał(a):  @qrakki widać ORG czyta ci w myślach bo w zapowiedziach było już cztery etapy KŚ. Co do długości max i stopnia jego trudności to miej litość w przyszłym roku miałem przerzucić się na max Blush . Zjazd z Belni to taki ni pies ni wydra. Jak jest sucho to w czasie zjazdu możesz cisnąc hample a rower i tak zaczyna przyspieszać ( może jakiś balans ciałem pomoże) zwłaszcza jak ktoś waży tyle co ja a na dole  jak masz za dużą prędkość to cię wybija i gleba gotowa. Na mokrym jeszcze tam nie jechałem.

@Sherman 1972 przerzucaj się, dasz radę. 
Wiem, że to indywidualna kwestia a duża część możliwości siedzi w głowie, ale na tego rodzaju trasach, gdzie zarówno większość podjazdów jak i zjazdów jest do pokonania na rowerze (dla ludzi z jakimś tam doświadczeniem w górach i na górkach), myślę, że 1000 - 1500m w górę to nie będzie masakra, będzie duży i długotrwały wysiłek, ale o to kaman  Wink .

Co do Belni to chodzi mi dokładnie o ten podjazd który był na max w tym roku, a nie skalno - szutrową ściankę na rozjeździe, widoczną z S7.
Z rozjazdu nie był widoczny.
[Obrazek: sticky553.png]
[Obrazek: 6932.png]
20.07.2018, 08:20
Szukaj Odpowiedz
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak

(20.07.2018, 08:20)qrakki napisał(a):  @Sherman 1972 przerzucaj się, dasz radę. 
Wiem, że to indywidualna kwestia a duża część możliwości siedzi w głowie, ale na tego rodzaju trasach, gdzie zarówno większość podjazdów jak i zjazdów jest do pokonania na rowerze (dla ludzi z jakimś tam doświadczeniem w górach i na górkach), myślę, że 1000 - 1500m w górę to nie będzie masakra, będzie duży i długotrwały wysiłek, ale o to kaman  Wink .

Wprawdzie pewne doświadczenia w jeździe górskiej mam a i dłuższe dystanse nie są mi obce ale perspektywa 4 etapów na ,których codziennie trzeba przemielić 65 km nawet przy przewyższeniu nie większym niż 1500 m zbytnio mnie nie kręci. Boje się ,że najpóźniej trzeciego dnia nóżki powiedzą kaput i będzie po zabawie Wink .
20.07.2018, 13:58
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości