Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X KING 26X2.4 czyli rozmiar ma znaczenie.
Autor Wiadomość
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak

Liczba postów: 681
Liczba wątków: 34
Reputacja: 4
X KING 26X2.4 czyli rozmiar ma znaczenie.
Na nowy sezon postanowiłem zakupić nowe opony. Po przeanalizowaniu wielu opcji wybór padł ostatecznie na Continental X-KING. Dotychczas używałem ich w wersji RaceSport i rozmiarze 26X2.2 . Generalnie byłem z nich zadowolony a ich główną wadą w moim mniemaniu był balon o szerokości 52 mm. Wprawdzie w porównaniu z szerokością 54 mm w RACE KINGACH 26X2.2 może wydawać się to niewiele ale w moim odczuciu różnica była odczuwalna i dawała o sobie znać przy luźniejszym podłożu gdzie koła miały tendencję do zbytniego zapadania się. W necie jest sporo opinii o X-KINGACH w rozmiarze 26X2.2 ale 26X2.4 pozostawały dla mnie pewną niewiadomą. Ostatecznie jednak dość przystępna cena jak i pozostałe parametry http://www.continental-tires.com/bicycle/tyres/mountainbike-tyres/x-king-racesport skłoniły mnie do ich zakupu. Moje egzemplarze ważyły po 570 g co uważam za bardzo przyzwoity wynik. Po założeniu na koła okazało się ,że bezproblemowo się uszczelniają ( używam ich w systemie UST) a co najważniejsze ich ścianki boczne wcale się nie pocą i praktycznie całe mleczko uszczelnia nam oponę więc realnie nie mamy jego ubytków. Balon opony zgodnie ze swoim rozmiarem jest szeroki i o całe 7 mm szerszy niż w wersji 26X2.2 co przy zestawieniu ze sobą obydwu opon robi dużą różnicę. Szerokość balonu 59 mm powoduje ,że opony wydają się naprawdę duże. Wrażenia z jazdy są naprawdę bardzo pozytywne. Opory toczenia na asfalcie są dość niskie jak na ich rozmiar i w porównaniu z RK nie odczuwam znacznego spadku prędkości choć oczywiście różnice występują. Natomiast jazda terenowa to zupełnie inna sprawa. W teranie z miękkim podłożem a w szczególności w piachu idą jak burza często dając mi fory w stosunku do RK. Dzięki szerokim balonom tłumią doskonale nierówności a ich przyczepność na trasie jest bardzo dobra. Generalnie jako opony uniwersalne na trasy PB są więcej niż dobre i można z nimi śmiało zaliczyć cały sezon.

Załączone pliki Miniatury

No. 72
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.04.2017, 12:21 przez Sherman 1972.)
20.04.2017, 11:43
Szukaj Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
X KING 26X2.4 czyli rozmiar ma znaczenie. - Sherman 1972 - 20.04.2017, 11:43

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości