Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poland Bike XC w Wieliszewie wrażenia.
Autor Wiadomość
Bodziolek Offline
Member

Liczba postów: 157
Liczba wątków: 37
Reputacja: 3
Poland Bike XC w Wieliszewie wrażenia.
Pięknie spędzona sobota. Pogoda dopisała, dużo startujących, trasa wymagająca, oznaczenie dla mnie wzorowe. Na całej trasie dużo osób robiących zdjęcia i filmiki .Organizacja, oprawa medialna, biuro zawodów, bufet jak zawsze na wysokim poziomie. Za wszystko wielkie dzięki.
10.11.2012, 20:01
Szukaj Odpowiedz
mpkk Offline
Senior Member

Liczba postów: 264
Liczba wątków: 19
Reputacja: 6
RE: Poland Bike XC w Wieliszewie wrażenia.
Fajna impreza! I mam nadzieję, że za sprawą Poland Bike nie jest to jeszcze zakończenie sezonu 2012! Bo nam się wogóle sezon nie kończy :-)
Trasa zupełnie inna niż ta której objazd zrobiliśmy w zeszłym tygodniu. Wielki plus dla Orgów! Interwałowa, parę porządnych górek, parę fajnych zjazdów. I o to chodzi! Oznakowanie - nikt się nie pogubił, więc pierwsza klasa! Miasteczko, makaron - jak zwykle super. Lokalizacja - Wieliszew - bardzo udana, zarówno Władze miasta jak i mieszkańcy zakręceni na punkcie naszego kolarstwa - pewnie z chęcią wszyscy znów tu się spotkamy.
Wielkie podziękowania dla Grzegorza Wajsa i Ekipy PB, dla Wójta - Pawła Kownackiego i wszystkich którym zawdzięczamy mile spędzony czas.
Niestety, kolka która mnie złapała na drugiej górce uniemożliwiła przejechanie pozostałych 2 pętli. I jeszcze jedno: bardzo przepraszam kolegę, którego nie zauważyłem na stadionie i zjeżdżając poza trasę po pierwszej pętli doprowadziłem do sytuacji awaryjnej - z delikatnej kolizji. Mam nadzieję że nic się nie stało, jeśli to przeczytasz - odezwij się!

[Obrazek: 13069.png]
[Obrazek: sticky1269.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2012, 21:06 przez mpkk.)
10.11.2012, 21:03
Szukaj Odpowiedz
IsaacBromberg Offline
Senior Member

Liczba postów: 442
Liczba wątków: 22
Reputacja: 2
akurat były to moje pierwsze zawody i kampinos mnie na to co zastałem nie przygotował Smile.

podjazdy i zjazdy OK.

Ale ten kawałek łąki był dla mnie strasznie ciężki - jak pod górke i pod wiatr - wolałem każdy podjazd na trasie niż tą łąke(może bardziej doświadczeni mi to wyjaśnią? może to kwestia opon i cisńnienia, czy po prostu łąka tak ma?)

jeszcze gorsze niż łąka były odcinki muld, totalnie nie wiedziałem co robić żeby jechać tam szybko - wyszło mi że na stojąco.

Poza tym podoba mi się formuła XC (stosunkowo krótkie rundy), gdyż:
1. w płaskich okolicach warszawy łatwiej można wykorzystać wszelkie wzniesienia
2. dla kibiców(a w zasadzie osób towarzyszących) przyjemniejsze do oglądania - można sobie obejrzeć swojego faworyta kilka razy(może organizator mógłby lekko zasugerować i ewentualnie ułatwić dotarcie do co ciekawszych miejsc na trasie)
3. po przejechaniu jednego kółka wiemy jak wygląda reszta trasy, czyli można coś zaplanować na resztę wyścigu.
4. Jak by komuś wyścig był za krótki i/lub zbyt intensywny to można wydłużyć rundę o jakieś płaskie odcinki.

Jak by to z powyższego nie wynikało to oczywiście impreza mi się bardzo podobała pod względem jazdy oraz organizacji. A jako że to moje pierwsze ściganie to idea ścigania też mi się podoba Smile chociaż w moim wypdaku była to walka o trzymanie jakiegokolwiek tempa Smile

PS. szkoda że kalendarz pusty teraz bo pogoda pozwala jeździć.

[Obrazek: sticky1865.png]
mBank Crew
10.11.2012, 21:25
Szukaj Odpowiedz
szpakul Offline
Member

Liczba postów: 59
Liczba wątków: 7
Reputacja: 1
Zostałem odrobinę wywołany do tablicy Smile - myślę, że możemy imprezę uznać za udaną, choć pewnie chciałbym odrobinę lepiej pojechać. Ale na pewno się nie poddaję.
Dużo ważniejsze ode mnie jest zarażenie jak największej liczby mieszkańców Gminy Wieliszew kolarstwem, co chyba już trochę się udaje. Trzeba przyznać, że dzięki współpracy z PB idzie mi dużo łatwiej, coś co zaobserwowałem na swoich poprzednich startach w Ostrowi i Wawrze potwierdziło się w Wieliszewie. Dobra organizacja, dbałość o klienta, Pan Saternus, który wiedział prawie wszystko o prawie każdym zawodniku no .... i naprawdę nieźle oznaczona trasa. Choć po przejeździe przy jeziorku trochę Marek przyszalał z tym stromym podjazdem. Nie sam jego podjazd był straszny, ale piaszczystość.
Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia do Wieliszewa. A jeszcze bardziej dziękuję tym, którzy po takim wysiłku znaleźli czas by obejrzeć jeszcze nasz festiwal tańców.
Liczę, że to nie będzie nasze ostatnie wspólne spotkanie. Mamy jeszcze kilka podobnych lokalizacji do XC. Smile
10.11.2012, 22:57
Szukaj Odpowiedz
rafalc Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Liczba wątków: 0
Reputacja: 0
Naprawdę fajna trasa, której nie zapomnimy szczególnie dzięki wytrzęsieniu i braku możliwości utrzymania rytmu.
Podjazdy i zakręty też bardzo ok. Podziękowania dla Organizatorów i Samorządowców. Naprawdę udana impreza i przyjemnie spędzona sobota. Był to mój pierwszy start w imprezach Poland Bike i na pewno nie ostatni. Formuła XC się sprawdziła.
10.11.2012, 23:11
Szukaj Odpowiedz
waloch Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Owszem trasa fajna,lecz jak ja juz jechałem 2 okrążenie (gimnazja,licea i kobiety open) to pod niektóre górki nie dało sie podjechać,bo byly rozjeżdżone.Brak chipów,numerki prowizoryczne,no ale ważne ,że fajna atmosfera,ale niestety wkurzyłem się jak komentator powiedział moje nazwisko z dodatkiem i :/ na liście wyników też było z i a jak byyk ładnie napisane drukowanymi na karcie,no ale trudno się mówi :/

Bufet,mięsko za bardzo przyprawione a tak to nie ma co narzekać Smile
10.11.2012, 23:15
Szukaj Odpowiedz
Bartek7 Offline
Senior Member

Liczba postów: 515
Reputacja: 7
Wyniki są tutaj -> http://www.bikermania.pl/inne-zawody/Wieliszew2012/
[Obrazek: sticky1052.png] [Obrazek: 10370.png]
11.11.2012, 12:16
Szukaj Odpowiedz
Rooster Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 6
a wyniki biegaczy są?
11.11.2012, 13:31
Strona WWW Szukaj Odpowiedz
Bartek7 Offline
Senior Member

Liczba postów: 515
Reputacja: 7
(11.11.2012, 13:31)Rooster napisał(a):  a wyniki biegaczy są?
Będą jeszcze dziś w tym samym linku co powyżej jako jedna z kategorii.

[Obrazek: sticky1052.png] [Obrazek: 10370.png]
11.11.2012, 14:07
Szukaj Odpowiedz
wikpor Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 30
Liczba wątków: 3
(10.11.2012, 21:25)IsaacBromberg napisał(a):  Ale ten kawałek łąki był dla mnie strasznie ciężki - jak pod górke i pod wiatr - wolałem każdy podjazd na trasie niż tą łąke(może bardziej doświadczeni mi to wyjaśnią? może to kwestia opon i cisńnienia, czy po prostu łąka tak ma?)

jeszcze gorsze niż łąka były odcinki muld, totalnie nie wiedziałem co robić żeby jechać tam szybko - wyszło mi że na stojąco.

Nie jestem jakoś bardzo doświadczony, ale chyba łąki są raczej nielubianym elementem trasy - męczą, ale nie są emocjonujące jak np. podjazdy i zazwyczaj bardzo telepią, więc raczej wszystko w porządku Wink Mniejsze ciśnienie może pomóc, ale to trzeba poeksperymentować Smile Jeśli chodzi o muldy, to chyba najlepszy pomysł na stojąco, można dobrze amortyzować (ale przy dużym zmęczeniu trudno ciągle stać).

Co do trasy - wyśmienita, przy trzecim okrążeniu nawet metrowy (chociaż stromy) podjeździk napawał mnie lękiem Wink Mnóstwo strzałek, wszędzie taśmy i białe linie nadawały bardzo sportowy charakter. Dużo przejazdów przez krzaczory, uskoki, ciasne zakręty i moment z dużymi rurami - emocje tak wysokie, że dopiero na trzecim kółku zorientowałem się, że był bufet Smile I p. Bogdan, który jak zwykle nie zawiódł - oprócz tego, że wie wszystko o zawodnikach (jak pisał Szpakul), to także o ich rodzinach (chociaż to najlepiej było widać w Wawrze podczas dekoracji i losowania).

Kolejnym atutem jest połączenie PB z innymi imprezami, co może przyczynić się do gwałtownego rozprzestrzenienia się choroby kolarskiej Smile I wystrój hali - najwyższa klasa! Oby tak dalej Smile
11.11.2012, 16:02
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości