Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wawer/Opis trasy
Autor Wiadomość
scorpio65 Online
Senior Member

Liczba postów: 372
Liczba wątków: 95
Reputacja: 9
Wawer/Opis trasy
Trasa niemal bez zmian w porównaniu do ubieglego roku, więc opis A.D. 2012 też nie stracil wiele na aktualności.
Ci, którzy jechali rok temu wiedzą, na co się przygotować, zatem opis adresuję glównie do tych, co pierwszy raz...

Dystanse:
Fan: ok. 8km
Mini: ok. 25km
Max: ok. 48km
Suma podjazdów na dystansie Mini ok. 150m, na Max prawie 250m
Nie jest to dużo, ale niech Was nie zmylą suche liczby. Ci, którzy jechali w zeszłym roku, wiedzą, na czym polega trudność tej trasy. Niemal nieustanna walka z pofałdowanym terenem, korzenie zarówno na zjazdach, jak i podjazdach, mnóstwo zakrętów…
Oznacza to mocno interwałowy wysiłek, a do tego mnóstwo techniki oraz koncentracji. Odmiennie od kilku ostatnich edycji, bardziej będą się liczyć moc oraz indywidualne umiejętności niż jazda „na kole” czy długotrwała wytrzymałość na dużych prędkościach.
Prawie 100% szlaku wiedzie przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, zatem dominują leśne dukty, ścieżki po igliwiu oraz szutrowe i chwilami piaskowe leśne drogi. Jedynym w zasadzie wyjątkiem jest około 2-kilometrowy odcinek polnej (ale twardej) drogi w polowie dystansu Max – ale i tam na pewno nie będziecie się nudzić, bo mimo, że plaski może przysporzyć miejscami nie lada kłopotu…
W drodze powrotnej zawodnicy Max przejadą też ok.500m asfaltem + ok. 1km betonowych płyt
Gdzie niegdzie można natknąć się na kałuże czy trochę blotka zwłaszcza, jeśli w międzyczasie popada…(zasadniczo jednak deszcz może być pomocny na piaszczystych fragmentach)
Minimalna ilość trawiastych odcinków.
Bruku znowu brak.
Rozjazd Mini/Max po 12km wspólnej jazdy. Krótszy dystans skręci w lewo i ścieżkami wzdluż Traktu Napoleońskiego dotrze do pagórków w okolicy Góraszki, a potem przez Maciejowskie Góry w kierunku mety.
Max pojedzie prosto i od tego momentu na dłuższym dystansie zaczną się prawdziwe „schody”. Kolejno: Góra Lotników, Boryszewska Góra, dwa bardzo techniczne single wzdłuż Świdra, Wydma Świderska, ponownie ścieżka nad Świdrem, potem chwila na złapanie oddechu, jeszcze raz mocno techniczny singiel (tym razem nad Mienią) i tuż przed powrotem na trasę Mini (35km) pokaźne wzniesienie kolo Emowa
Aha, byłbym zapomniał – w międzyczasie dwie przeprawy przez kładki nad wodą. Tu trzeba będzie się wykazać umiejętnościami „przełajowca”, gdyż obie są zbyt wąskie na pokonanie „z siodła”
Choć w zeszłym roku widzieliśmy jednego śmiałka, który odważyl się tego dokonać – Andrzeju, SZACUN! Zostałeś zauważony!
Mimo wszystko zalecam rozwagę i daleko idącą ostrożność, gdyż nawet płytka kąpiel w polowie października nie należy do przyjemności

Zalecane ogumienie:
- ze względu na wymagającą, techniczną trasę osobiście zalecałbym opony uniwersalne nawet dla dobrych technicznie zawodników
- dla początkujących raczej bardziej agresywny bieżnik, zwłaszcza, jeśli popada
- ciśnienie w zakresie średnim, przy węższych oponach nieco niższe

Do zobaczenia na finale – „Życie czeka”!
A wraz z nim niepowtarzalne wawerskie szlaki!

p.s. Wieści z ostatniej chwili:
jedna z kladek, którą jechaliśmy w zeszlym roku zostala zwalona przez ostatnie wiosenne kry - jest na miejscu ekipa, która pracuje nad jej przywróceniem, ale nie wiadomo, czy zdążą przed niedzielą...wtedy pojedziemy nieco inaczej, co wcale nie znaczy, że latwiej Wink bo przybędzie dodatkowo 500m singla

10.10.2013, 23:14
Szukaj Odpowiedz
piotrer Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 33
Liczba wątków: 6
Reputacja: 0
RE: Wawer/Opis trasy
" mimo, że plaski może przysporzyć miejscami nie lada kłopotu"

to może warto napisać na czym ten kłopot ma polegać skoro to... opis trasy Smile
11.10.2013, 08:46
Szukaj Odpowiedz
OmegaDum Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 24
Liczba wątków: 1
Piotrer, Scorpio napisał na czym będzie to polegało ".. Ci, którzy jechali w zeszłym roku, wiedzą, na czym polega trudność tej trasy. Niemal nieustanna walka z pofałdowanym terenem, korzenie zarówno na zjazdach, jak i podjazdach, mnóstwo zakrętów…
Oznacza to mocno interwałowy wysiłek, a do tego mnóstwo techniki oraz koncentracji. Odmiennie od kilku ostatnich edycji, bardziej będą się liczyć moc oraz indywidualne umiejętności niż jazda „na kole” czy długotrwała wytrzymałość na dużych prędkościach..."
mam nadzieję ze troszkę Ci pomogłem
Cool
11.10.2013, 09:27
Szukaj Odpowiedz
kubariusz Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 37
Liczba wątków: 8
Nie jechałem jeszcze w Wawrze, czy dobrze wnioskuje będzie on nieco podobny do singlowych odcinków tegorocznego Legionowa?
11.10.2013, 10:12
Szukaj Odpowiedz
jareku Offline
Member

Liczba postów: 190
Liczba wątków: 9
juz sie nie moge doczekiaćSmile to była trasa sezonu 2012 na MazowszuSmile

kubariusz: myślę, że w pewnych fragmentach można tak ja porównać, tylko że tutaj na części singli masz po jednej stronie urwisko z rzekąWink
PB 1975, Mazovia 975
11.10.2013, 10:47
Szukaj Odpowiedz
Opcja Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 46
Liczba wątków: 0
Trase Wawerską trzeba jechać głową i sprytem a nie na kole się wozić. Leśne dukty, sporo singli, bywają piaszczyste fragmenty ale bez tragedii. Błoto stanowi 1% na Mini i można je wąską nitką po środku przejechać. To dla tych co mają nowe rowery i białe buciki Smile Górki są niektóre ciekawe ale to nie Wąchock.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2013, 12:49 przez Opcja.)
11.10.2013, 12:36
Szukaj Odpowiedz
Krysia Offline
Member

Liczba postów: 69
Liczba wątków: 2
Nie jestem pewna, czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się, że w zeszłym roku było jedno takie miejsce, gdzie się skręcało dość ostro i parę osób prawie pomyliło trasę. Bardzo proszę o dobre oznaczenie, szczególnie w przypadku jeżeli jedziemy dość szybko i nagle trzeba ostro skręcić.
Trasa w zeszłym roku była chyba moją ulubioną. Nie spodziewajcie się wielkich gór, ale na pewno nie będzie nudno, a te singielki są naprawdę piękne.
[Obrazek: sticky1533.png]
11.10.2013, 13:00
Szukaj Odpowiedz
Lukaszoj98 Offline
Member

Liczba postów: 165
Liczba wątków: 15
Czy trasa pokrywa się w jakimś stopniu z Wawerskim Szlakiem MTB?
11.10.2013, 14:04
Szukaj Odpowiedz
krzysztofMTB Offline
Member

Liczba postów: 162
Liczba wątków: 15
w bardzo dużym stopniu pokrywa się z szlakiem MTB
[Obrazek: 12497.png]

[Obrazek: sticky1343.png]
11.10.2013, 16:50
Szukaj Odpowiedz
kefas Offline
Member

Liczba postów: 181
Liczba wątków: 16
Reputacja: 1
(11.10.2013, 13:00)Krysia napisał(a):  Nie jestem pewna, czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się, że w zeszłym roku było jedno takie miejsce, gdzie się skręcało dość ostro i parę osób prawie pomyliło trasę. Bardzo proszę o dobre oznaczenie, szczególnie w przypadku jeżeli jedziemy dość szybko i nagle trzeba ostro skręcić.
Trasa w zeszłym roku była chyba moją ulubioną. Nie spodziewajcie się wielkich gór, ale na pewno nie będzie nudno, a te singielki są naprawdę piękne.

tak, po przejechaniu mostka na asfalcie (17km), zamiast zjechać z asfaltu za mostem część poleciała dalej asfaltem,
szkoda ze policjant nie użył lizaka do zatrzymania łobuzów : )
faktem jest, ze po tym zjeździe coś było nie tak oznakowaniem i było małe zamieszanie
11.10.2013, 19:47
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości