Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LwoXC/Opis
Autor Wiadomość
scorpio65 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Liczba wątków: 123
Dołączył: 26.02.2010
Reputacja: 9
#1
LwoXC/Opis
Runda: 6,7km
Dystanse:
1x – 6,7km
2x – 13,4km
3x – 20,1km
Suma podjazdów na rundzie nie przekracza 50m – niby niedużo, ale niech Was nie zmylą suche liczby.
Wyścig na pewno nie będzie bardzo szybki, a to głównie za sprawą częstych zmian kierunku jazdy. Do tego dochodzi znaczny procent wąskich i dość technicznych (miejscami krętych) ścieżek oraz prawie 1,5km fragment klasycznego XC/Jabłonna
Oznacza to mocno interwałowy wysiłek, a do tego sporo techniki oraz koncentracji. Bardziej będą się liczyć moc oraz indywidualne umiejętności niż jazda „na kole” – każda indywidualna akcja może się opłacić w końcowym rozrachunku
100% szlaku wiedzie poprzez leśne dukty, ścieżki po igliwiu oraz szutrowe i chwilami piaskowe leśne drogi. Trasa jest tak ułożona, że wąskie single są w miarę równomiernie przeplatane z duktami lub przynajmniej szerszymi ścieżkami z możliwością wyprzedzania. Najdłuższa szeroka prosta to pierwsze 300m od startu, potem skręt w prawo i ok. 200m już nieco węziej, a następnie w lewo i „podwójna” ścieżka na odcinku ok. 350m. Podobna sekwencja konfiguracji trasy pojawia się ponownie umożliwiając wyprzedzanie, a pod koniec 2km czeka nas wjazd na singiel XC, który prowadzi po pagórkach przez ok. 1,5km. Mniej więcej w polowie rundy szybki przeskok przez asfalt, kolejny singiel wiedzie przez prawie kilometr, po czym następuje krótka chwila na złapanie oddechu przed krętą, techniczną ścieżką wokół wodnych oczek na bagnach. Stąd już niespełna 1000m do linii start/meta, do której pędzimy lekko meandrującą, twardą, dosyć szeroką ścieżką czasem urozmaiconą drobnymi korzeniami. Przed samą „kreską” (150m i 50m) dwa ostre (90st) skręty w lewo. Finiszowa prosta to ok. 50m.

Gdzie niegdzie można natknąć się na kałuże czy trochę blotka zwłaszcza, jeśli w międzyczasie popada…(zasadniczo jednak deszcz może być pomocny na piaszczystych fragmentach). Na przeważającej części szlaku mnóstwo złotoczerwonych liści.


Zalecane ogumienie:
- ze względu na mokre liście na długich odcinkach trasy, osobiście zalecałbym opony uniwersalne nawet dla dobrych technicznie zawodników, semi-slicki mogą trochę „wozić” (zwłaszcza, jeśli będzie po deszczu)
- ciśnienie w zakresie średnim (do wysokiego), również przy węższych oponach

Do zobaczenia na finale XC!
08.11.2013, 19:15
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości