Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
buty spd
Autor Wiadomość
Sylwia Offline
Member

Liczba postów: 60
Liczba wątków: 6
Reputacja: 1
buty spd
Cześć chciałam się dowiedzieć czy kogoś bolały palce na samym początku od butów spd? Jakie rady macie , czy jest numeracja jak połówka?
27.05.2014, 14:33
Szukaj Odpowiedz
zales Offline
Member

Liczba postów: 56
Liczba wątków: 11
Reputacja: 0
RE: buty spd
Cześć
Palce mnie co prawda nie bolały, ale miałem problem z doborem rozmiaru butów SHIMANO. Nie robią połówek, a jeden rozmiar był na mnie minimalnie za mały przy czym kolejny był już sporo za duży. Rozwiązaniem było kupienie tego minimalnie mniejszego i oddanie do szewca na tzw. "kopytko". Teraz pasują i leżą idealnie.
27.05.2014, 15:12
Szukaj Odpowiedz
pdz Offline
Senior Member

Liczba postów: 404
Wydaje mi się, że nic nie powinno boleć, przez kilka lat miałem za duże (kiedyś myślałem, że muszą być luźniejsze) i w końcu dojrzałem do tego aby kupić odpowiedni rozmiar (dopasowane), przy okazji zmieniłem na lepszy model, który ma klamrę.
Klamra tak jak czytałem opinie w necie faktycznie jest lepsza, lepiej dociąga i trzyma stopę.
Jeśli chcesz kupić przez net to nie sugeruj się numerem buta noszonego na co dzień a już na pewno nie numeracją Shimano, gdyż różni się znacznie.
Zrobiłem tak jak doczytałem w necie, postawiłem stopę na podłodze, piętą do ściany (bez listew przypodłogowych itp., żeby dolegała dobrze), zaznaczyłem miejsce dużego palca i tak wyszedł mi wynik w cm, który przełożyłem na numerację producenta.
Shimano jak dobrze pamiętam ma pełne numery np. 42 , 43 a wg. porad w necie jeśli but nie pasuje idealnie, to nie wybiera się mniejszego z nadzieją, że się rozciągnie tylko większy, bodajże może być większy max. do 5 mm (różnica pomiędzy kolejnymi numerami to bodajże 7 mm), więc jeśli jeden numer jest mniejszy niż stopa o 2 mm, to kolejny powinien być większy max. 5 mm.

Jakbym coś namieszał, to proszę o poprawienie :-)
[Obrazek: sticky2302.png][Obrazek: 19561.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2014, 15:30 przez pdz.)
27.05.2014, 15:26
Szukaj Odpowiedz
rysiek22 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Liczba wątków: 0
ja właśnie mam taki problem bo niby dopasowane buty załatwiłem sobie a jednak kurczę obcierają mi nogę ... A niedługo chcę do http://bureniusz.pl/oferta/sesja-zdjeciowa-zdjecia-slubne wybrać się i muszę mimo wszystko dbać o zdrowie, wygląd zewnętrzny na jakimś przyzwoitym poziomie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.05.2016, 11:23 przez rysiek22.)
16.05.2016, 17:55
Szukaj Odpowiedz
pdz Offline
Senior Member

Liczba postów: 404
To dodam od siebie, że mam 3-cie już SPD-y , pierwsze na rzepy, drugie z klamrą tańsze do pracy i wypasiony model na maratony - wszystkie Shimano.
We wszystkich noga czuje się dobrze, jednak ten najwyższy model jest dopasowany bardzo do stopy, na tyle, że jak za mocno zapnę to noga może drętwieć.
Moim zdaniem jeżeli noga jest otarta, to albo są za luźne albo za słabo dociągnięte zapięcie.

Napisz może która część jest otarta.
[Obrazek: sticky2302.png][Obrazek: 19561.png]
17.05.2016, 10:40
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości