Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini Międzyrzec jazda na skróty?
Autor Wiadomość
beny Offline
Member

Liczba postów: 158
Liczba wątków: 12
Reputacja: 0
Mini Międzyrzec jazda na skróty?
Panowie z czuba mini, mam takie pytanko czy skróciliście trasę świadomie czy celowo? Bo że została skrócona jest dosyć oczywiste, jak będą wyniki dokładniej będzie można przyjrzeć się sprawie, wyliczyć średnią itp na szybkiego co liczyłem pod kartkami z wynikami coś 33 km/h nieźle nino schurter by się nie powstydził... Liczę że sami wyjaśnicie sprawę żeby wyjść z twarzą z całej sytuacji różnica między 8 a 9 zawodnikiem 11 minut.... Po wyścigu zrobiło się przez was niezłe zamieszanie wśród wielu zawodników i organizatora który nie będzie mógł zliczyć ratinigu z całej trasy tylko z pierwszej maty. Na przyszłość myślcie też o innych którzy walczą o sektory albo o być może pierwsze pudło w życiu i uważniej przypatrujcie się oznaczeniu trasy. Wyników już nikt z tego co mi wiadomo nie zmieni ale chociaż przyznać się możecie. Jeżeli macie ślady gps z wyścigu który udokumentuje ta średnią 33 km/h na tej trasie macie u mnie po browarku. Nie wiem jak sprawa wygląda na maxie bo nie jechałem być może czub pierwszego sektora się gdzieś zapędził i wyszły takie cyrki. Tak jak mówię jak będą wyniki na stronie, zrobię większą notatkę z imieniem nazwiskiem czasem jaki uzyskał i średnią, być może porównam także do średniej zeszłorocznej trasy która była szybsza od obecnej.

shame on you!!!
[Obrazek: sticky458.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.08.2014, 17:57 przez beny.)
10.08.2014, 17:43
Szukaj Odpowiedz
Rolando Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 18
Liczba wątków: 2
RE: Mini Międzyrzec jazda na skróty?
@Beny, Ty jak zwykle spostrzegawczy Smile

To że chłopaki są mocni nie ulega kwestii Smile ale....

Ciekaw jestem bardzo co organizator z tym zrobi.... te 10 min różnicy wpływa na wyniki sektorowe wszystkich poniżej, czyli 200 M i 45 K startujących.
Dla mnie różnica w klasyfikacji sektorowej wynosi około 80 pkt. Smile

Czekamy na oficjalne decyzje.

pzdrw

RRJ
10.08.2014, 18:36
Szukaj Odpowiedz
Maćko Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Liczba wątków: 0
Max też ma podejrzaną średnią (prawie 34 km/h) i przerwę w wynikach ok. 6 minutHuh , co też może świadczyć o skróceniu trasy. Nie chcę osądzać czy to pomyłka czy celowe ominięcie odcinka trasy, dla mnie i dla kolejnych ok. 200 zawodników oznacza możliwy spadek w sektorach (nawet o 2)... Mam nadzieję że organizator będzie w stanie wyjaśnić zdarzenie. Nie może cierpieć ~200 zawodników przez ewentualny czyjś błąd. PB 646
PB 375
10.08.2014, 18:43
Szukaj Odpowiedz
semiix Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 20
Liczba wątków: 4
Pewnie wiekszosc skrocila maxowiczow trase przy 2 okrazeniu
10.08.2014, 18:48
Szukaj Odpowiedz
beny Offline
Member

Liczba postów: 158
Liczba wątków: 12
Trasa była oznakowana dobrze i kto miał oczy bezbroblemu wiedział gdzie się kierować, o czym świadczy że zdecydowana większość pojechała prawidłowo. Dlatego nie można zwalać winy na oznaczenie pozostaje świadome skrócenie trasy albo poprostu przeoczenie oznaczeń. No ale w obu tych przypadkach winę ponosi tylko i wyłącznie zawodnik.
[Obrazek: sticky458.png]
10.08.2014, 18:58
Szukaj Odpowiedz
semiix Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 20
Liczba wątków: 4
lub organizator powinien postawic tam czlowieka po fanie,i likwidowac takich cwaniakow
10.08.2014, 19:03
Szukaj Odpowiedz
slawho_444 Offline
Member

Liczba postów: 53
Liczba wątków: 7
Generalnie to absolutnie nie podejrzewam nikogo ani z Maxa ani z Mini a świadomy skrót. Gwoli wyjaśnienia pozwolę sobie podzielić się swoją obserwacją.
Jakieś 3 może 4 km po bufecie trasa po raz pierwszy stykała się z trasą FAN (strzałka w prawo) i spodziewam się, że w ferworze walki czołówka odruchowo odbiła w prawo mimo, że właściwa trasa MINI i MAX szła w tym miejscu nadal prosto ..... Niestety przy samotnym znaku FAN w prawo nie było absolutnie nic na temat przebiegu pętli dla MINI i MAX. Oznakowanie MINI pojawiało się po kilkudziesięciu metrach i nakazywało jazdę w lewo po pętli, która dawała szanse zrobienia 28 kilometrów po ponownym połączeniu się z trasą FAN ale znaaaacznie dalej.

Powiem szczerze, że sam miałem ochotę skręcić na tej strzałce, ale pamiętając, że bufet jest na 18 kilometrze coś mi nie pasowało.

Nie chciałbym obciążać winą ani tych, którzy mieli na tyle ciemno przed oczami, że nie spojrzeli na swoje liczniki ani też organizatora, który mógl spokojnie przewidzieć taką reakcję i dołożyć jedną skromna strzałke MINI na wprost tym bardziej, że zazwyczaj wszystkie etapy kończą się finiszem po wspolnej trasie z FAN-em .....

Pozdrawiam wszystkich, którzy męczyli się po pełnej pętli a szczególne wyrazy uznania przekazuję kolegom KAROLOWI WRÓBLEWSKIEMU z klubu POLONIA MTB (numer 345) oraz PAWŁOWI KOŁODZIEJKOWI (numer 76), którzy jadąc z pierwszego sektora nie wahali się ani sekundy aby zatrzymać się i pomóc po poważnym wypadku mojego kolegi z drużyny TRW Cloudware.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.08.2014, 03:41 przez slawho_444.)
10.08.2014, 19:04
Szukaj Odpowiedz
jareku Offline
Member

Liczba postów: 190
Liczba wątków: 9
z tego co wiem czołówka minim i max pojechała wg wstępnego rozeznania krótszą trasą. Świadomie, czy nie - są na to odpowiednie zapisy regulaminu. Jak zmieniasz trasę i nie ma strzałek przez jakiś czas to raczej średni zawodnik wraca. Pytanie do organizatorów co z tym zrobią, jak to się potwierdzi? Ratingi? Klasyfikacje drużynowe? Punkty przeliczane do generalki? Czy będzie zamiecanie śmieci pod dywan? Jeżeli skrócili i dostali nagrody - to chyba na innym dystansie? bo ja wg licznika przejechałem 55 km.........

(10.08.2014, 19:04)slawho_444 napisał(a):  Generalnie to absolutnie nie podejrzewam nikogo ani z Maxa ani z Mini a świadomy skrót. Gwoli wyjaśnienia pozwolę sobie podzielić się swoją obserwacją.
Jakieś 3 może 4 km po bufecie trasa po raz pierwszy stykała się z trasą FAN (strzałka w prawo) i spodziewam się, że w ferworze walki czołówka odruchowo odbiła w prawo mimo, że właściwa trasa MINI i MAX szła w tym miejscu nadal prosto ..... Niestety przy samotnym znaku FAN w prawo nie było absolutnie nic na temat przebiegu pętli dla MINI i MAX. Oznakowanie MINI pojawiało się po kilkudziesięciu metrach i nakazywało jazdę w lewo po pętli, która dawała szanse zrobienia 28 kilometrów po ponownym połączeniu się z trasą FAN ale znaaaacznie dalej.

Powiem szczerze, że sam miałem ochotę skręcić na tej strzałce, ale pamiętając, że bufet jest na 18 kilometrze coś mi nie pasowało.

Nie chciałbym obciążać winą ani tych, którzy mieli na tyle ciemno przed oczami, że nie spojrzeli na swoje liczniki ani też organizatora, który mógl spokojnie przewidzieć taką reakcję i dołożyć jedną skromna strzałke MINI na wprost tym bardziej, że zazwyczaj wszystkie etapy kończą się finiszem po wspolnej trasie z FAN-em .....

Pozdrawiam wszystkich, którzy męczyli się po pełnej pętli a szczególne wyrazy uznania przekazuję kolegom KAROLOWI WRÓBLEWSKIEMU z klubu POLONIA WARSZAWA(numer 345) oraz PAWŁOWI KOŁODZIEJKOWI (numer 76), którzy jadąc z pierwszego sektora nie wahali się ani sekundy aby zatrzymać się i pomóc po poważnym wypadku mojego kolegi z drużyny TRW Cloudware.
jest coś takiego "jak nieświadome skrócenie trasy"?chyba nie.....
PB 1975, Mazovia 975
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.08.2014, 19:08 przez jareku.)
10.08.2014, 19:07
Szukaj Odpowiedz
the-zak Offline
Paweł

Liczba postów: 582
Liczba wątków: 59
Reputacja: 7
Poczekajcie, skoczę po...

[Obrazek: popcorn_cola.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.09.2014, 22:31 przez the-zak.)
10.08.2014, 19:11
Szukaj Odpowiedz
1549Michał
Unregistered

problem dość poważny zarówno moralny zawodników jak i organizacyjny Organizatora rozwiązania prostego nie ma ale jest coś takiego jak fair play zarówno można skorzystać ze strony Zawodników jak i Organizatora natomiast moja podpowiedź Organizator zaczyna nie ogarniać tego co stworzył czy wyciągnie nauczkę z Dzisiejszej WPADKI i Decyzji bo DEKORACJA OFICJALNA JEST WIĄŻĄCA, to tylko czas pokaże. Rozumiem tez zawodników którzy zapewne nie zrobili tego celowo i czy będą w stanie się do nazwijmy WPROST: Stwierdzić " niesłusznie zostaliśmy Zwycięzcami Tego etapu". Nie kwestionuję ICH Klasy wytrenowania Osiągnięć i Poziomu Sportowego bo każdy wie Mają go. Moim zdaniem Panie Grzegorzu problem zrobił się poważny i niestety nie miły Pora na ZMIANY. I to zmiany w dobrym kierunku, Ja widzę zapotrzebowanie na:
1) większa ilość oznaczeń na trasie, widocznych dla wszystkich
2) większa ilość sędziów w punktach "wątpliwych " trasy
3) większa ilość punktów czasowych co pozwoli uniknąć nie przejechania trasy zgodnie ze śladem
4) rozdzielenie mini/max po 20% maximum przejechanej trasy
5) od pewnego czasu zawodnicy proszą o oznakowanie: 5, 4, 3, 2, 1 km do mety a skoro proszą widać jest potrzeba
6) lepsze zabezpieczenie trasy czyli parking jeśli wspólny ze startem oficjalnie zamknięty od 10 tak jak w Międzyrzecu już start a ludzie auta w najlepsze chodzą po trasie maratonu
tak na szybko tyle

a do ZAWODNIKÓW dlaczego milczymy to dla NAS zawody i to my w nich uczestniczymy i powinniśmy je TWORZYĆ!!!!
Organizator bez NASZYCH podpowiedzi nie musi tego dostrzegać. I pamiętajmy SPORT jest piękny do póki są w nim ZASADY i Fair Play.
10.08.2014, 19:12
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości