Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jasienica - Chamstwo się szerzy
Autor Wiadomość
hironimowicz Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 48
Liczba wątków: 6
Reputacja: 0
Jasienica - Chamstwo się szerzy
Witam, wczoraj wyjątkowo sektory startowe były krótkie, a przynajmniej pierwszy, czyli ten w którym miałem się znaleźć. Nie zależy mi na pierwszej linii - absolutnie. Bo i tak po starcie, w niedługim czasie znajduje się w połowie stawki z mojego sektora. Ale chodzi mi o coś innego, a raczej o kogoś. Zauważyłem, że PANOWIE!!!(bo pań nie zauważyłem) z np. 2 sektora, chamy, prostaki i cwaniaczki wchodzą do 1 sektora i ustawiają się na końcu tego boksu. Tak samo jest w 2 i 3 sektorze. Przez ten właśnie fakt w momencie startu byłem poza sektorem i na dzień dobry straciłem kilka sekund. Obiecuje, że jeżeli mi się uda wystartować w Wawrze(mam w tym czasie inne zawody i muszę wybrać) i będąc w swoim sektorze dowiem się że jest jakiś piepr...y cwaniaczek z sektora dalszego jest w moim, wyciągnę go za kudły z rowerem z tego boksu i oficjalnie przedstawie wszystkim uczestnikom...!!!
[Obrazek: sticky2132.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.09.2014, 10:56 przez hironimowicz.)
29.09.2014, 10:26
Szukaj Odpowiedz
pdz Offline
Senior Member

Liczba postów: 403
RE: Jasienica - Chamstwo się szerzy
Potwierdzam , tutaj akurat Pani , stała w 3-im sektorze na końcu , jak zdjęli łańcuszki to tak fajnie wemknęła się na przód 4-go.
Nie spisywałem numeru , pokazałem jedynie Koledze z którym startowaliśmy.

Do chamstwo dodałbym drugie słowo - cwaniactwo ...
[Obrazek: sticky2302.png][Obrazek: 19561.png]
29.09.2014, 11:04
Szukaj Odpowiedz
IsaacBromberg Offline
Senior Member

Liczba postów: 442
Liczba wątków: 22
Reputacja: 2
jak kiedyś pisał pdz. Zwiększenie liczby sektorów staje się koniecznością. Tak dużo zależy od miejsca w sektorze, że ludzie robią dziwne rzeczy, myślę o staniu 30 minut w sektorze przed startem Smile, a opisywane wyżej przypadki widziałem na wcześniejszych wyścigach, chamstwo paskudne, szczególnie w stosunku do tych co zamiast się grzać stali w sektorze.

Sam jestem w sytuacji, pomiędzy sektorem 2 a 3. po starcie z trzeciego awansuje do drugiego. A potem jadę z tyły drugiego i spadam do trzeciego. Jak bym się z moją formą ustawił się z przodu drugiego w Legionowie i dojechał z przodu do pagórkowatych singli na których już różnica w formie by się objawiła to zepsuł bym wyścig paru osobom. Sketory są na tyle dużę że różnice w osiągach między zawodnikami też są bardzo dużę i przez ustawienie się odpowiedni wcześnie słaby może się znaleźć czubie, dojechać na kole do trudności technicznych i potem skutecznie blokować silniejszych. Podzielenie sektorów rozwiązało by sprawę. Jest też dodatkowa motywacja , bo chyba dla każdego kto nie ściga się o zwycięstwo celem na sezon są awanse w sektorach.
[Obrazek: sticky1865.png]
mBank Crew
29.09.2014, 11:24
Szukaj Odpowiedz
semiix Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 20
Liczba wątków: 4
sam chcialem sprobwac tego sposobu ale ktos zwrocil mi uwage ze stoja po 20min i mam isc dalej,napewno kolazanka z SK banku sie wepchala bo stala w 3 a nagle znalazla sie w 4 i odpadla zaraz po asfalcie
pozdro
29.09.2014, 11:26
Szukaj Odpowiedz
Manik_M Offline
Member

Liczba postów: 127
Liczba wątków: 5
startowałem z 7 sektora i tutaj była ta sama sytuacja. ustawiłem się grzecznie pod tabliczką VII i czekałem. Na pytanie jednej Pani odpowiedziałem, że to siódmy sektor. po czym okazało się, że VII stoi na końcu VI, a pod tabliczką VII stoi sektor VIII.
dodam, że u nas nie było łańcuchów, a sektor 7 był dość krótki (odległość między tabliczką VII i VIII).

jeszcze jedna uwaga:
wiele razy na tym forum pojawia się temat zachowania porządku podczas jazdy na trasie: opakowania po żelach lecące w las, albo pod koła.
podczas ustawiania się w sektorach (jak pisałem wyżej) stojący obok mnie starszy Pan (nie patrzyłem na numer) przed startem spożył takowy żel i opakowanie niby od niechcenia rzucił sobie pod nogi i udał że nic się nie stało. ze względu na moje wychowanie i różnicę wieku uznałem, że nie będę zwracał uwagi bo "starych drzew się nie przesadza", a tylko zdenerwuję się przed startem i pokłócę z jegomościem.
w związku z tym nasuwa się uwaga, że młodzież nie ma z kogo brać przykładu, więc pisanie o tego typu sytuacjach mija się z celem - to nic nie pomoże.

Jeśli ten Pan czyta forum to pozdrawiam go serdecznie.
[Obrazek: sticky2306.png]
29.09.2014, 11:42
Szukaj Odpowiedz
pdz Offline
Senior Member

Liczba postów: 403
Tak jak pisze IsaacBromberg, pisałem o sektorach, jednak nikt nie dołączył się do petycji ;-)
Teraz będzie ostatni etap, Wawer, pewnie jak zwykle rekordowy i będzie tłum.

Z rozgrzewką także ma rację, w Konstancinie grzałem się do końca, wszedłem pod koniec sektora a w Jasienicy krócej, za to stałem z przodu.
Coś za coś.

Po raz kolejny apel .... troszkę kultury.
[Obrazek: sticky2302.png][Obrazek: 19561.png]
29.09.2014, 11:52
Szukaj Odpowiedz
COST Offline
Member

Liczba postów: 66
Liczba wątków: 3
(29.09.2014, 11:42)Manik_M napisał(a):  jeszcze jedna uwaga:
wiele razy na tym forum pojawia się temat zachowania porządku podczas jazdy na trasie: opakowania po żelach lecące w las, albo pod koła.
podczas ustawiania się w sektorach (jak pisałem wyżej) stojący obok mnie starszy Pan (nie patrzyłem na numer) przed startem spożył takowy żel i opakowanie niby od niechcenia rzucił sobie pod nogi i udał że nic się nie stało.

to dobrze ze nie zwróciłeś mu uwagi bo byś się zbłaźnił.

często już w sektorze pije, jem żele/batony. wg ciebie powinienem zabrać opakowania ze sobą na trasę?!
Po zawodach teren startu/mety jest zamiatany główne z "zipów" mocujących banery reklamowe.
29.09.2014, 12:12
Szukaj Odpowiedz
Manik_M Offline
Member

Liczba postów: 127
Liczba wątków: 5
Opakowanie nie jest tak ciężkie, że porwałoby pod ciężarem kiszeń w koszulce jeśli w pobliżu nie ma kosza/worka na śmieci.
Ale skoro takie są zwyczaje, to nie dyskutuję.
[Obrazek: sticky2306.png]
29.09.2014, 12:20
Szukaj Odpowiedz
Jarek W Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 14
Liczba wątków: 1
Te Panie z SK Banku zawsze tak robią.Stają na końcu III sektora żeby zawsze być w I linii IV sektora gdy sektory ruszają.Typowe cwaniactwo
29.09.2014, 12:21
Szukaj Odpowiedz
MarekG Offline
Member

Liczba postów: 64
Liczba wątków: 2
W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak życzyć dziewczynom z SK Bank aby więcej trenowały i awansowały do sektora 3 zamiast udawać, iż z niego startują...
[Obrazek: sticky1957.png]
29.09.2014, 13:27
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości