Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
apel do uczestników i organizatorów, szanujcie dzieci na FAN
Autor Wiadomość
piotr n Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Liczba wątków: 2
Reputacja: 0
apel do uczestników i organizatorów, szanujcie dzieci na FAN
W Wawrze, szykuje się rekordowa frekwencja, wspaniała pogoda i odległość o Warszawy zrobią swoje.
Na hobby tylko z moją córką pojawi się kilkoro dzieciaków rozpoczynających przygodę z zawodami rowerowymi.
Niestety moim zdaniem Organizator nie nadąża za rosnącą ilością dzieciaków i nie wprowadza zmian. Mamy dwa sektory, w każdym po dwie kategorie wiekowe z minimalnym odstępem czasowym pomiędzy startem. W drugim sektorze startują dzieci w wieku 7-11 lat, część z rodzicami, patrząc na umiejętności pewnie połowa staruje po raz pierwszy.
Startując w tym roku jako opiekun 7-latki widzę mnóstwo problemów i zagrożeń:
1. tłok w sektorze, 100 dzieci w dwóch sektorach
2. start dzieci wraz z rodzicami - przykładowo w Konstancinie na okrążeniu amfiteatru rodzice zmieszali się z dzieciakami
3. brak informacji dla startujących po raz pierwszy jak się należy zachować na trasie - część rodziców jedzie obok dziecka i nie chce, a niekiedy wręcz nie umie ustąpić drogi szybszym dzieciakom
4. milcząca zgoda na jazdę dorosłych, rozgrzewających się zawodników po trasie wśród dzieci.

Pierwsze 3 problemy Organizator mógłby rozwiązać w każdej chwili, po prostu decyzja i odrobina zaangażowania w podniesie jakość i bezpieczeństwa zawodów dla najmłodszych. Dla przykładu takie zmiany są na MMM, gdzie jak wiadomo o zmiany trudno.

4 problem to już jest poważna sprawa. Jadąc z dzieckiem mijają nas pociągi rozgrzewających się zawodników, to jest potwornie niebezpieczne, dzieci się dosłownie płoszą i zwalniają, do tego ostatni z takiego pociągu przejeżdża zazwyczaj kilka centymetrów przed kołem malucha. Zwracanie typom uwagi kończy się pyskówką, Ale to jeszcze nic, zdarzają się osobnicy jadący pod prąd, często na wąskich ścieżkach i tu poziom głupoty jest proporcjonalny do chamstwa, zwrócenie uwagi kończy się ubliżaniem. Na maratonie w Jasienicy na błotnistym odcinku, na którym dzieci jechały z trudem, próbowali przeciskać się dorośli, ja jadąc za córką musiałem blokować ich swoim rowerem i ostrzec że próba wyminięcia w tym miejscu skończy się ich wyłączeniem z dalszej jazdy. Na każdym maratonie mam takie sytuacje że muszę się powstrzymywać przed, dosłownie, agresją. To chyba nie to chodzi, naprawdę jest gdzie się rozgrzewać nie psując dzieciom radości z jazdy, narażając je na niebezpieczeństwo i również siebie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2014, 12:43 przez piotr n.)
11.10.2014, 12:42
Szukaj Odpowiedz
Szymon Pomorski Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 39
Liczba wątków: 3
RE: apel do uczestników i organizatorów, szanujcie dzieci na FAN
Popieram!!!!! Ale sytuacje wymienione przez Ciebie, Piotr, to jeszcze nic w porównaniu z tym co wydarzyło się w Piasecznie przed startem Fana. Chłopaki z czołówki dziecięcego dystansu w walce o lepsze pozycje na starcie ustawili się w sektorze ok. 30 min. przed startem. Na ok 2-3 min przed początkiem wyścigu od strony początku sektora przyszedł pewien tatuś ze swoją córeczką, która bezceremonialnie zaczęła się wpychać w pierwszą linię przed młodych zawodników. Kiedy zaczęli protestować, ów tatuś uderzył jednego z młodych zawodników i zaczął go wyzywać. Na szczęście rekcja pozostałych rodziców była natychmiastowa i agresywnego ,,dziecęcego boksera" szybko unieszkodliwiono. Brak słów.
11.10.2014, 16:25
Szukaj Odpowiedz
IsaacBromberg Offline
Senior Member

Liczba postów: 442
Liczba wątków: 22
Reputacja: 2
Jakaś masakra. Zdarza mi się wjechać na trasę FUN przypadkowo podczas rozgrzewki(nie widać oznaczeń jadąc po prąd). Jeśli widzę zawodników to zjeżdżam z drogi i dopinguję. Też widzę święte krowy jadące obok siebie na przeciw zawodnika FUN, który musi kombinować jak krowy wyminąć.
[Obrazek: sticky1865.png]
mBank Crew
11.10.2014, 16:48
Szukaj Odpowiedz
Przemek1472 Offline
Przemysław Klimkiewicz | Witki Mi Opadły

Liczba postów: 131
Liczba wątków: 11
Reputacja: 1
No nieźle, a jutro młodego wypuszczam pierwszy raz samego (2007 r). Widzę, że trzeba będzie się bacznie przyglądać.
Red InGo MTB Team - Zapraszamy Stary Dziad No 758

[Obrazek: sticky2941.png]  [Obrazek: 22604.png]
11.10.2014, 17:26
Szukaj Odpowiedz
paul997 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 17
Liczba wątków: 5
Popieram, gdyby jutro udało się zmniejszyć sektory, będzie super.
Jutro będzie znowu problem z rozgrzewkami, bo końcówka FAN pokrywa się z końcówką dystansów dla dorosłych i co niektórzy bardziej "sprytni inaczej" połączą rozgrzewkę z objazdem końcówki trasy.
11.10.2014, 19:53
Szukaj Odpowiedz
sarna23 Offline
Member

Liczba postów: 74
Też mnie to zastanawia, owe rozgrzewanie tam, gdzie inni się ścigają - a jak każdy z osobna by mordę darł, gdyby to tyczyło się jego startu... a że dzieciaki to im zwisa.
Wszakże rozgrzewanie na terenie trasy ważniejsze...

Moim zdaniem zdjęcia takowych - nie ważne czy pod prąd czy z prądem, a po wyścigu dyskwalifikacja z adnotacją nieuszanowania młodszych zawodników, każdego kto nie był rodzicem i tam jechał.
[Obrazek: sticky2261.png]
11.10.2014, 23:27
Szukaj Odpowiedz
piotr n Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Niezwykła sytuacja, nie spotkałem na trasie fan zawodników z dorosłych dystansów. Tym co przeczytali wątek i powstrzymali się od jazdy z dziećmi bardzo dziękuje. Jak widać można Smile
12.10.2014, 14:54
Szukaj Odpowiedz
Przemek1472 Offline
Przemysław Klimkiewicz | Witki Mi Opadły

Liczba postów: 131
Liczba wątków: 11
Reputacja: 1
Niniejszym dziękuję za pomoc mojemu synowi z odkręconym pedałem. Zaimponowało jemu ( a mi szczęka opadła) że pomoc była bezinteresowna, szybka i kompetentna. Za taką postawę należy się duży szacun. Przepraszam za kłopoty i moją niekompetencję. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. To była prawdziwa lekcja fair play.
Red InGo MTB Team - Zapraszamy Stary Dziad No 758

[Obrazek: sticky2941.png]  [Obrazek: 22604.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2014, 16:54 przez Przemek1472.)
12.10.2014, 16:53
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości