Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wawer - wrażenia
Autor Wiadomość
Kowal1986 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Liczba wątków: 4
Reputacja: 0
Wawer - wrażenia
Trasa tak samo dobra jak w zeszłym roku (jednak lepiej się jechało z wyższego sektora - mniej korków). Oznakowanie wzorowe - jedynie pod koniec któregoś singla, cały peleton pojechał gdzieś w krzaki, ale to pewnie błąd kogoś z zawodników, a reszta poleciała za tłumem.

- Pomysł wpuszczenia ludzi do sektorów w ostatnim momencie - świetna rzecz - Mogłem się prawie do ostatniej chwili rozgrzewać, a nie pilnować, czy będę jechał z samego końca.

- 2 minuty przerwy między sektorami - też dobry pomysł.

P.S. Co to było za olbrzymie ognisko na trasie MAX-a - (obok stało auto Poland Bike-u)? Tak zimno nie było, aby trzeba było się ogrzewać ;-]

Pozdrawiam

Tomek
nr 392 (2 sektor)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2014, 19:21 przez Kowal1986.)
12.10.2014, 19:10
Szukaj Odpowiedz
IsaacBromberg Offline
Senior Member

Liczba postów: 440
Liczba wątków: 21
Reputacja: 2
RE: Wawer - wrażenia
W zeszłym roku dziwiłem się żę trasa ma opinie bardzo fajnej, ale w tym roku stwierdzam że to fajna trasa. Mimo wyniku poniżej oczekiwać i potrzeb (2 sektor) to jechało i ścigało mi się dobrze. W końcu skorzystałem z tabliczek z dystansem do mety, zauważyłem 10km, 5km i 1km. Sporo jechałem sam lub prowadząc i nie było żadnych wątpliwości w nawigacji. Szczególnie tabliczka 1km rozwiera wszelkie wątpliwości. Inna sprawa że dystans się zgadzał z opisem.
[Obrazek: sticky1865.png]
mBank Crew
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2014, 19:45 przez IsaacBromberg.)
12.10.2014, 19:44
Szukaj Odpowiedz
pdz Offline
Senior Member

Liczba postów: 403
Liczba wątków: 6
Bardzo fajna trasa, świetne oznaczenie, oznaczenie ile km do mety bardzo pomocne, tak trzymać.

Jedyna prośba na ostrych zakrętach aby zrobić szarfy od wewnątrz , niestety po charakterystycznym przejeździe przez kilka belek ułożonych w poprzek belek kilkanaście osób skróciło sobie drogę ... oczywiście nie widząc w tym nic złego.
[Obrazek: sticky2302.png][Obrazek: 19561.png]
12.10.2014, 21:23
Szukaj Odpowiedz
mayak Offline
Member

Liczba postów: 227
Liczba wątków: 7
Trasa i sam wyścig rewelacyjne! To jest właśnie MTB (nie było za bardzo czasu napić się) - w porównaniu z Wawrem, to Konstancin to było ganianie się po polach
12.10.2014, 21:42
Szukaj Odpowiedz
beny Offline
Member

Liczba postów: 158
Liczba wątków: 12
na maxie było kilka słabiej oznaczonych miejsc, np zaraz gdy singiel wzdłuż rzeki zawracał, i po minięciu wozu straży pożarnej wracało się wzdłuż tej samej rzeki, kilkaset metrów dalej było oznaczenie strzałka w która uciekała lekko w prawo a tak naprawdę jechało się na wprost. Zjechałem w prawo myśląc że czeka mnie podobny singiel który był po przeciwnej stronie rzeczki po przejechaniu kilkuset metrów skończyła się droga...Wracając na ścieżkę nadkładając kilkaset metrów słyszałem tylko jakieś słowne zaczepki sugerujące że skróciłem sobie trasę... I druga rzecz dosyć ciekawa to przejazd pomiędzy dwoma drzewami;D moja kierownica ma 600mm i czułem że zaczepiam oba te drzewa krawędziami kiery a można tam było już jechać niezłą szybkością, pewnie paru zawodników z szerszymi kierownikami musiało się mocno zdziwić ;D
[Obrazek: sticky458.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2014, 22:09 przez beny.)
12.10.2014, 22:08
Szukaj Odpowiedz
m1x Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 12
Liczba wątków: 1
Trzeba przyznać, że trasa była dość wymagająca. Wąskie przejazdy między drzewami, parę krótkich wzniesień. No i ten piach dawał w kość, szczególnie jak ktoś przed tobą się zakopał i trzeba było zsiadać z roweru. Utrata kilku pozycji murowana :/
Były momenty, że wznosił się taki tuman kurzu, że ciężko było oddychać. Szczególnie jak się jechało za dość sporą grupą. Pewnie parę gram w płucach zostało ;] Jednak susza zrobiła swoje. Było to widać po niektórych momentach, które zazwyczaj były na trasie przejazdu mokre, a dzisiaj były suche :o
Rower też parę razy zawiódł. W końcówce coś przeskakiwało, do tego wygięła się sztyca :O ale na ostatnich kilkudziesięciu metrach dał radę
Niemniej jednak bardzo pozytywne wrażenia. Szkoda, że już koniec sezonu.

P.s. zamieszczam film z trasy jakby komuś się nudziło:
https://www.youtube.com/watch?v=PkfJkttd4Vc
https://www.youtube.com/watch?v=dwIRbaizYFo&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=DRfhMRn9h9w
https://www.youtube.com/watch?v=DIZKr3cVrEk
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2014, 06:36 przez m1x.)
12.10.2014, 22:44
Szukaj Odpowiedz
szynas222 Offline
Member

Liczba postów: 61
Liczba wątków: 7
Przy dokładnie tych 2 drzewach tylo raz musiałem zejść bo bym się nie zmieścił mam kiere ponad 600. Powinno być to inaczej puszczone...Oznakowanie na maxie nie bylo za dobre 3 razy sie zgubilismy...Przydaloby sie wiecej wstek jak w wyścigach xc..
13.10.2014, 10:21
Szukaj Odpowiedz
pdz Offline
Senior Member

Liczba postów: 403
Liczba wątków: 6
To mini było moim zdaniem dobrze oznakowane.
Fajnym pomysłem są zawieszki z "X" , gdzie na przykład jest strzałka w prawo a za zakrętem są dwie drogi to nie trzeba się zastanawiać, która jest właściwa, bo ta niewłaściwa ma "X" , bardzo pomocne.
[Obrazek: sticky2302.png][Obrazek: 19561.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2014, 10:43 przez pdz.)
13.10.2014, 10:41
Szukaj Odpowiedz
Tomada Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Liczba wątków: 0
(13.10.2014, 10:41)pdz napisał(a):  To mini było moim zdaniem dobrze oznakowane.
Fajnym pomysłem są zawieszki z "X" , gdzie na przykład jest strzałka w prawo a za zakrętem są dwie drogi to nie trzeba się zastanawiać, która jest właściwa, bo ta niewłaściwa ma "X" , bardzo pomocne.

spoko spoko, ja i kilka innych osób na jednym podjeździe też się zgubiliśmy Smile

trasa spoko, ale piach strasznie psuł jazdę Smile
13.10.2014, 11:12
Szukaj Odpowiedz
MacQ Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 28
Liczba wątków: 1
(13.10.2014, 11:12)Tomada napisał(a):  
(13.10.2014, 10:41)pdz napisał(a):  To mini było moim zdaniem dobrze oznakowane.

spoko spoko, ja i kilka innych osób na jednym podjeździe też się zgubiliśmy Smile

trasa spoko, ale piach strasznie psuł jazdę Smile

Jeszcze w zeszłym sezonie piach był moją zmorą. Moja waga przekraczała 100kg i w każdym piasku grzązłem niczym w bagnie. W tym sezonie postawiłem na poprawę techniki jazdy w piachy i jest zdecydowanie lepiej. Do tego niskie ciśnienie w oponach. Z przodu rocket ron 2.1 załadowany na 2,1 bara a z tyłu Bontrager XR3 na bezdętce załadowany na 1,9 bara. Wszystkie piachy przelatywałem jak zły i nie przysporzyły mi problemu. Wręcz przeciwnie, sporo udawało się zyskać Wink
PB 88
[Obrazek: sticky2200.png]
13.10.2014, 11:20
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości