Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC ursynów - wrażenia
Autor Wiadomość
IsaacBromberg Offline
Senior Member

Liczba postów: 440
Liczba wątków: 21
Reputacja: 2
XC ursynów - wrażenia
Pomysł świetny, podjazd i zjazd z Kopy Cwila, fajny zakręt w lewo po zjeździe z kopy (jeszcze na dużęj prędkości, ze zmianą nawierzchni z twardej na trawiastą. Później nic specjalnego, ale wystarczająco ciekawie żeby robić to co roku.

Ale mam parę uwag organizacyjnych.

Brak tradycyjnego opisu trasy. przydało by się chociaż info że zero piachu, zero korzeni, twardo równo i ewentualnie trawa, ale też równa i łatwa, kanał/strumyk.

I ten kanał to w sumie największy minus. Pewnie wiele osób przyjechało na wyścig rowerem(np. ja) i nie wiedząc o kanale nie wzięli co najmniej skarpet na przebranie.

Druga sprawa z kanałem że tam był jakiś dosłownie punkt, który powodował snejka nawet na średnim ciśnieniu w oponie. 4 okrążenia nawet nie poczułem żeby tam się opona bardziej ugięła, a na 5 dobiło. Warto by to sprawdzić i jakoś oznaczyć lub co najmniej umieścić w opisie w najgorszym razie można by się ratować wolnym przejazdem.

Jeszcze przydało by się lepiej blokować możliwości innego przejazdu niż planował organizator. Było pełno miejsc gdzie intencją orga było aby jechać obok chodników/ ścieżek rowerowych, a w praktyce już w czasie wyścigu nie było to oczywiste i jechało się po prostu optymalnie.

Tak czy inaczej liczę na powtórkę za rok najlepiej z w większą ilością takich zawodów, które nie kolidują z głównym cyklem oraz są po prostu w warszawie(kopa cwila, kazoorka, może wawer, las bielański, forty bema, inne miejsca gdzie bedą jakieś podjazdy lub można wytyczyć krętą trasę na wrednej nawierzchni)

PS. fajnie wyglądał ten napis na górce: POLAND BIKE XC Smile
[Obrazek: sticky1865.png]
mBank Crew
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2014, 18:00 przez IsaacBromberg.)
19.10.2014, 17:57
Szukaj Odpowiedz
Krysia Offline
Member

Liczba postów: 69
Liczba wątków: 2
Reputacja: 0
RE: XC ursynów - wrażenia
Trasa w większości dość łatwa, ale fajna, podjazd pod Kopę Cwila całkiem ok, tylko ten feralny strumyk. Ja też złapałam gumę - na trzecim kółku, kiedy pojechałam bardziej z prawej i szybciej, może tam ten schodek był nieco większy i to z tego powodu.
Też mi się podobał ten z daleka widoczny napis. Macie wyjątkowe szczęście do pogody w tym roku, bo od jutra znów ma padać. Podoba mi się pomysł, żeby w przyszłym roku było jeszcze XC na Kazurce i ja bym do tego jeszcze dodała pętlę na WAT, chociaż tam nie bardzo jest jak wyprzedzać, co może być problemem przy większej liczbie osób.
[Obrazek: sticky1533.png]
19.10.2014, 18:12
Szukaj Odpowiedz
slawekord Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Liczba wątków: 1
Ja jestem wręcz zachwycony. Fajna trasa z kilkoma trudnymi technicznie fragmentami (pionowe podjazdy, przejazd przez potok). To był mój debiut w XCO i chcę więcej! Jeszcze w piątek uważałem, że tego potoku nie da się pokonać na kołach. Dzisiaj przejechałem go 6 razy bez problemu. Rywalizacja robi papkę z mózgu Smile O dziwo nie było korków na trasie. Tak mi się podobało, że byłbym w stanie poświęcić niektóre maratony, na rzecz XCO (albo np. XCE z systemem podwójnej eliminacji). Na przykład zamiast maratonu w Piasecznie zrobić XCO na terenie ośrodka.
Pozdrawiam wszystkich malkontentów narzekających, że trasa za łatwa itd. Ja tam się ujechałem. Świetna zabawa.
19.10.2014, 18:18
Szukaj Odpowiedz
MarekG Offline
Member

Liczba postów: 64
Liczba wątków: 2
(19.10.2014, 17:57)IsaacBromberg napisał(a):  Pomysł świetny, podjazd i zjazd z Kopy Cwila, fajny zakręt w lewo po zjeździe z kopy (jeszcze na dużęj prędkości, ze zmianą nawierzchni z twardej na trawiastą. Później nic specjalnego, ale wystarczająco ciekawie żeby robić to co roku.

Ale mam parę uwag organizacyjnych.

Brak tradycyjnego opisu trasy. przydało by się chociaż info że zero piachu, zero korzeni, twardo równo i ewentualnie trawa, ale też równa i łatwa, kanał/strumyk.

I ten kanał to w sumie największy minus. Pewnie wiele osób przyjechało na wyścig rowerem(np. ja) i nie wiedząc o kanale nie wzięli co najmniej skarpet na przebranie.

Druga sprawa z kanałem że tam był jakiś dosłownie punkt, który powodował snejka nawet na średnim ciśnieniu w oponie. 4 okrążenia nawet nie poczułem żeby tam się opona bardziej ugięła, a na 5 dobiło. Warto by to sprawdzić i jakoś oznaczyć lub co najmniej umieścić w opisie w najgorszym razie można by się ratować wolnym przejazdem.

Jeszcze przydało by się lepiej blokować możliwości innego przejazdu niż planował organizator. Było pełno miejsc gdzie intencją orga było aby jechać obok chodników/ ścieżek rowerowych, a w praktyce już w czasie wyścigu nie było to oczywiste i jechało się po prostu optymalnie.

Tak czy inaczej liczę na powtórkę za rok najlepiej z w większą ilością takich zawodów, które nie kolidują z głównym cyklem oraz są po prostu w warszawie(kopa cwila, kazoorka, może wawer, las bielański, forty bema, inne miejsca gdzie bedą jakieś podjazdy lub można wytyczyć krętą trasę na wrednej nawierzchni)

PS. fajnie wyglądał ten napis na górce: POLAND BIKE XC Smile

Ty miales mokre skarpetki a zawodnik jadacy przede mna na 1 petli caly lezal w wodzie - on mial dopiero niewesolo Smile A co do 5 petli - w tym samym miejscu na dobiciu zlapalem kapcia... 4 okrazenia strumyk bez problemu a na 5 dobicie i po zawodach.. Generalnie 5 pechowa w tym roku.. Najpierw piaty sektor mial probly w NDM a teraz na 5 kolku paru nas zlapalo gumy z tego co widzialem na mostku...
[Obrazek: sticky1957.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2014, 18:32 przez MarekG.)
19.10.2014, 18:29
Szukaj Odpowiedz
IsaacBromberg Offline
Senior Member

Co do kapci to na 5 okrążeniu rzeczywiście był jakiś wysyp. Kolor wody tez się chyba zmienił na jakiś dziwny Smile
mBank Crew
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2014, 18:42 przez IsaacBromberg.)
19.10.2014, 18:40
Szukaj Odpowiedz
Bartek7 Offline
Senior Member

Liczba postów: 515
Liczba wątków: 37
Reputacja: 7
Tongue  RE: XC ursynów - wrażenia
Jak komuś trzeba to wyniki: http://www.bikermania.pl/inne-zawody/XCUrsynow2014/
Wink
[Obrazek: sticky1052.png] [Obrazek: 10370.png]
19.10.2014, 19:13
Szukaj Odpowiedz
Kowal1986 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Liczba wątków: 4
(19.10.2014, 18:40)IsaacBromberg napisał(a):  Co do kapci to na 5 okrążeniu rzeczywiście był jakiś wysyp. Kolor wody tez się chyba zmienił na jakiś dziwny Smile

Też dobiłem tylną oponę na 5 okrążeniu w strumyku... Może po przejechaniu tylu osób jakaś płyta się poluzowała i bardziej wstawała pod wodą, albo po prostu byliśmy już zmęczeni i za późno podnosiliśmy tyłki. ;-]

Trasa łatwa technicznie, ale dobrze, bo przy takiej frekwencji mogło by być mało ciekawie. Szkoda tylko, że nie udało się dojechać do końca (zapasowej dętki nie zabrałem).

pozdrawiam

nr 392
Tomek
19.10.2014, 19:21
Szukaj Odpowiedz
IsaacBromberg Offline
Senior Member

Bartek, fajnie by było tez zobaczyć klasyfikację open. Trochę nie rozumiem dlaczego na xc i na królaku nie ma open.
mBank Crew
19.10.2014, 19:23
Szukaj Odpowiedz
MacQ Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 28
Liczba wątków: 1
Również podpisuje się pod zadowolonymi uczestnikami. Trasa fajna, niezbyd wymagająca technicznie, ale ratowała się kilkoma miejscami. No i kopa Cwila która dawała "w nogę i pluca".
Będę milo wspominał ten wyścig i mam nadzieje ze zagości w kLendarzu PB ;-)
Co do feralnego przejazdu przez strumyk... Tez dobiłem dwa razy. Cale szczęście ze lecialem na bezdętce :-)

Pozdrowienia dla uczestników i organizatorów. Do zobaczenia w przyszłym roku!
PB 88
[Obrazek: sticky2200.png]
19.10.2014, 19:37
Szukaj Odpowiedz
Bartek7 Offline
Senior Member

Liczba postów: 515
Liczba wątków: 37
Reputacja: 7
(19.10.2014, 19:23)IsaacBromberg napisał(a):  Bartek, fajnie by było tez zobaczyć klasyfikację open. Trochę nie rozumiem dlaczego na xc i na królaku nie ma open.
Done
[Obrazek: sticky1052.png] [Obrazek: 10370.png]
19.10.2014, 19:41
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości