Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana Sektora!
Autor Wiadomość
Iks Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 5
Liczba wątków: 1
Reputacja: 0
Zmiana Sektora!
Dlaczego zawodniczka jadaca z nr 701 wystartowała z 3sektora skoro pierwotnie miała po Otwocku jechac z 5!!! Dla mnie jest to skandal i brak ducha fair play. Jest to szczegolnie nie fair wobec innych ktorym przykładowo brakowało 1pkt do wyzszego sektora. Jak ta Pani sobie to załatwiała to nie wiem ale wg regulaminu powinna dostac kare!  Angry
21.04.2015, 01:41
Szukaj Odpowiedz
Iks Offline
Junior Member
**

RE: Zmiana Sektora!
Mimo przesuniecia o 2 sektory w gore i tak spadła do 4 wiec ewidentnie widac ze sprawiedliwosci stało sie zadosc.
21.04.2015, 01:43
Szukaj Odpowiedz
Iks Offline
Junior Member
**

Regulamin mowi tak: Zawodnik, który wystartuje z wyższego sektora niż przysługujący mu zostanie ukarany karą czasową
15 minut. W tej sytuacji miejsce 2 powinna zająć Zawistowska Justyna a trzecie Urban Anna. Ciekawe co na to sędziowie?!
21.04.2015, 01:53
Szukaj Odpowiedz
slawho_444 Offline
Member

Liczba postów: 53
Liczba wątków: 7
(21.04.2015, 01:53)Iks napisał(a):  Regulamin mowi tak: Zawodnik, który wystartuje z wyższego sektora niż przysługujący mu zostanie ukarany karą czasową
15 minut. W tej sytuacji miejsce 2 powinna zająć Zawistowska Justyna a trzecie Urban Anna. Ciekawe co na to sędziowie?!

Proponuję zapoznać się z Regulaminem i dopiero "bić pianę" - każdy zawodnik ma prawo anulowania wyniku, jeśli uzna go za niekorzystny, a ponieważ do trzeciego startu liczy się klasyfikacja sektorowa za ubiegły rok zawodniczka po anulowaniu startu w Otwocku miał prawo wystartować z tego sektora.

Pozdrawiam,
21.04.2015, 08:00
Szukaj Odpowiedz
MarekG Offline
Member

Liczba postów: 64
Liczba wątków: 2
(21.04.2015, 08:00)slawho_444 napisał(a):  
(21.04.2015, 01:53)Iks napisał(a):  Regulamin mowi tak: Zawodnik, który wystartuje z wyższego sektora niż przysługujący mu zostanie ukarany karą czasową

Proponuję zapoznać się z Regulaminem i dopiero "bić pianę" - każdy zawodnik ma prawo anulowania wyniku, jeśli uzna go za niekorzystny, a ponieważ do trzeciego startu liczy się klasyfikacja sektorowa za ubiegły rok zawodniczka po anulowaniu startu w Otwocku miał prawo wystartować z tego sektora.

Pozdrawiam,

Teoretycznie tak Sławku ale wtedy powinien być anulowany cały wynik Kasi - czyli nie powinna punktować w Otwocku.. Wydaje mi się, iż tak stanowi regulamin. A pkt regulaminu, iż do trzeciego startu liczy się klasyfikacja za zeszły rok dotyczy zawodnika, który np pierwszy raz w tym roku wystartuje w Legionowie - w takiej sytuacji może jechać z sektora wywalczonego w 2014 r zamiast z 10 jako pierwszy start. Jeśli się mylę - proszę organizatora o sprostowanie bo jeśli rzeczywiście tak jest jak piszesz i jest to zgodne z regulaminem to sam zgłoszę się z prośbą o 2 sektor, który mi przysługuje z zeszłego roku a jednak w NDM startowałem z 3 bo do niego spadłem po Otwocku...
[Obrazek: sticky1957.png]
21.04.2015, 11:03
Szukaj Odpowiedz
MarekG Offline
Member

Reasumując o karze nie może być mowy bo na pewno zawodniczka dostała zgodę od organizatora. Warto jednak aby organizator w przyszłości nie stosował "wyróżnień" bo to trochę nie fair w stosunku do innych uczestników - zwłaszcza w sytuacjach jeśli ktoś walczy o podium...
21.04.2015, 11:05
Szukaj Odpowiedz
qrakki Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 30
Liczba wątków: 4
(21.04.2015, 11:05)MarekG napisał(a):  

Reasumując o karze nie może być mowy bo na pewno zawodniczka dostała zgodę od organizatora. Warto jednak aby organizator w przyszłości nie stosował "wyróżnień" bo to trochę nie fair w stosunku do innych uczestników - zwłaszcza w sytuacjach jeśli ktoś walczy o podium...

Panie, Panowie spokojnie.
Nie znacie wszystkich zmiennych.
Kiedyś też prosiłem ORGa (innego) o utrzymanie sektora po jednym z maratonów.
Kolega przede mną tak nieszczęśliwie fiknął, że złamał rękę. Zostałem z Nim do momentu przyjazdu ratowników.
Wszystko trwało max, 10 minut, więc maraton skończyłem, nie prosiłem o anulowanie wyniku ale własnie o utrzymanie wypracowanego sektora.
Sytuacja z zewnątrz podobna, bowiem, wynik jest, do tego dużo słabszy niż mój sektor a jednak potem utrzymany.
Nie wiem jak było w tym przypadku, ale nie ma co oceniać czyjejś postawy, jeżeli nie wiemy jak było naprawdę. 
To wie zawodnik i ORG, a ja z pozycji mojego sektora nie mam potrzeby, żeby mi się ktokolwiek tłumaczył na forum o co prosił ORGa.

I tak mi się wydaje, że mając wątpliwości to nie ma co rzucać "błotkiem" po forum.
Kontakt z ORGiem jest, można napisać maila, zadzwonić, wyjaśnić swoje wątpliwości co do wyników.

pozdrawiam,
Michał
[Obrazek: sticky553.png]
[Obrazek: 6932.png]
21.04.2015, 11:22
Szukaj Odpowiedz
pdz Offline
Senior Member

Liczba postów: 403
Liczba wątków: 6
Może źle myślę ale zapis o dopuszczeniu przez Organizatora na start z wyższego sektora to sytuacja kiedy np.
- zawodnik startuje w Mazovii i chce rozpocząć swoją przygodę z PB , tam ma sektor na przykład 2-gi i Organizator aby nie puszczać takiego bądź co bądź dobrego Zawodnika z 10go sektora przelicza mu sektor
albo
- tak jak było rok temu w Wawrze, gdzie rozmawiałem z ludźmi którzy przyjechali z południa Polski także z innych edycji specjalnie na Wawer

Tutaj nagle kogoś kto od długiego czasu punktował, zbierał(a) punkty do generalki, sektorówki przenosi do innego ... no jaka podstawa, skoro forma i klasyfikacja jest czarno na białym.

Piszę wydaje mi się obiektywnie, bo mnie to nie dotyka, bo to Kobieta, nie moja kategoria wiekowa, nie mój dystans, nie punktuję w Teamie ale inni mogą poczuć się skrzywdzeni.
Co zrobi Org, jak dostanie od powiedzmy 250 osób prośbę o przeniesienie do wyższego sektora z argumentacją "bo chcę" ?
Pewnie odmówi ... ale dlaczego ?
Dlatego powinno się na Forum znaleźć wyjaśnienie/sprostowanie tej sytuacji ...
[Obrazek: sticky2302.png][Obrazek: 19561.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.04.2015, 11:41 przez pdz.)
21.04.2015, 11:38
Szukaj Odpowiedz
MarekG Offline
Member

Żeby była jasność - ja też pisałem obiektywnie Smile Żona nie startowała a poza tym i tak jeździ inny dystans Smile
21.04.2015, 11:48
Szukaj Odpowiedz
Kasia91 Offline
Member

Liczba postów: 93
Reputacja: 1
Witam witam, sprawa mnie dotyczy więc sprostuję. Oczywiście zgoda od organizatora była, wynik z Otwocka był anulowany, teraz jest to widoczne na moim profilu. Prosiłam o taką zmianę, ponieważ była wyjątkowa sytuacja. Na wyścigu w Otwocku w trakcie rywalizacji straciłam przytomność, ale mimo wszystko siłą woli ukończyłam dystans i "doczłapałam" się do mety. Stąd też moja prośba o utrzymanie wcześniej wywalczonego sektora. Wyjątkowa sytuacja. Pozdrawiam.
[Obrazek: sticky1153.png]
21.04.2015, 12:24
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości