Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEROCK - POLAND BIKE MARATHON
Autor Wiadomość
Grzegorz Wajs Offline
Member

Liczba postów: 172
Liczba wątków: 22
Reputacja: 0
SEROCK - POLAND BIKE MARATHON
Dzisiaj razem z Emanem i Przemkiem udało się przejechać całą trasę w Serocku wystartowaliśmy 7.00 .Trasa w tym roku jest około 30 % zmieniona względem roku 2009 dodaliśmy między innymi przejazd przez rzekę na której będziemy budować tymczasową przeprawę , a Przemek pokazał nam nowy odcinek przepięknego singiel tracka który prowadzi wzdłuż lini brzegowej zalewu zegrzyńskiego ok 6 km.Więcej nie będę się rozpisywał zostawie tę przyjemność Emanowi Wink

pozdrawiam,grzesiek[/b]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.03.2010, 20:21 przez Grzegorz Wajs.)
20.03.2010, 19:49
Strona WWW Szukaj Odpowiedz
wujaszek wania Offline
Member

Liczba postów: 134
Liczba wątków: 8
RE: SEROCK - POLAND BIKE MARATHON
http://www.polandbike.pl/index.php/bikermania/photos/album?userid=90&albumid=79

Link do zdjęć. Ale trasę opisze jutro bo dziś jestem już wykończony. Cierpliwości.
20.03.2010, 21:42
Szukaj Odpowiedz
projacek Offline
PolandBike Foto Team

Liczba postów: 191
Liczba wątków: 26
Reputacja: 3
Na pewno będzie baaaardzo ciekawie, przynajmniej jeżeli chodzi o foto :d
20.03.2010, 23:08
wujaszek wania Offline
Member

Liczba postów: 134
Liczba wątków: 8
No wiec tak.....
Zaczynamy skromnie asfaltem z Rynku. Następnie dzięki budującej się obwodnicy niezapomniane tereny industrialne z których lecimy lekkim laskiem do przeprawy przez rzeczkę. Lekkie kluczenie w lesie , kilkadziesiąt metrów dziurawego asfaltu i znów las. Potem polna droga gruntowa i znów rzeczka w Pobyłkowie Małym przekroczona. Zaraz za mostem w prawo i lekko w lewo , podjazd przy granicy lasu . Na szczycie górki dalej żółtym szlakiem i wypadamy zaraz przy starej żwirowni /wąwozie. Tam mnóstwo urozmaiceń gdyż zapoznamy się , że tak powiem z sercem tego obiektu. Po kluczeniu w wąwozie lecimy znów w pole i następnie lasem do działającej żwirowni w okolicy Dębinek. Za żwirownia lecimy gruntówką przez las , przecinamy asfalt i robimy rundkę w lasach naokoło Woli Smolanej . Będzie tam co najmniej jeden podjazd. Przecinamy drogę 114 , niestety , ale trzeba. Zaraz za droga las i pola. Wypadamy na fragment asfaltu ( bedzie tam bufet prawdopodobnie ) i zaraz lecimy znów na pola w lewo. Potem polnymi drogami przecinamy asfalt i zjazd obok centrum konferencyjnego tuz nad zalewem. Jeszcze przed końcem zjazdu ostro w lewo na arcy ciekawy i techniczny singeltrack!. W zeszłym roku był podobny pod koniec , ale ten jest o niebo trudniejszy i kilka razy dłuższy!. Lecimy tym singlem spooory kawałek raz z górki raz pod górkę , ale około 300 metrów przed mostem odbijamy w lewo i jedziemy pod górkę alejka między domkami letniskowymi a poligonem. Potem szeroka gruntówka i dojedziemy do Dosina . Trasę na Warszawę przekroczymy kładką dla rowerzystów i pieszych , z której , zaraz po zjeździe ostro zawijamy w tył na prawo i polnymi drogami kierujemy się do Wąwozu Szaniawskiego. Na dole wąwozu oczywiście w lewo i nad zalewem lecimy aż do kąpieliska w Serocku . Potem tradycyjnie w lewo pod górę i meta na Rynku. Dystans ok 48 km.

To jest opis MAXa . Mini leci dwie małe pętle po Serocki i nad zalewem . Mapki będą niebawem. W zależności jaka będzie pogoda 18 kwietnia , trasa może minimalnie ulec zmianie , ale to kwestia wybrania jednej przecinki w lesie dalej lub bliżej. Teraz nie polecam objazdu , bo śnieg jeszcze leży na niektórych leśnych traktach...my szliśmy te odcinki z buta.

Teraz moje osobiste wrażenia z trasy. Co jest aktualnie za oknem każdy widzi. Początek był miły , ale potem błotko...błotko...śnieg ...błotko... Wink. Zbudujemy przeprawę przez rzeczkę, niewątpliwie ciekawy element Smile Generalnie znalazło się kilka podjazdów nawet dość długich, a wszystkie lecą w lesie lub przy lesie gruntówkami. Jednak najciekawszy odcinek prowadzi singlem nad zalewem. Osobiście świetnie się tam bawiłem! Szybkie zjazdy i podjazdy leśna ścieżką. Kilka naprawdę mocno technicznych wyzwań. Najważniejsze jest jednak to , że na całej trasie jest góra 10% asfaltu i o to głównie mi chodziło przy wyznaczaniu trasy.

Jeśli ktos wystartuje w Maratonie PolandBike 2010 w Serocku na pewno się trasą nie zawiedzie.

Rozpisałem się jak docent Wink

Wielkie podziękowania dla Przemka z OSiRu w Serocku , bo bez niego trasa byłaby na pewno mniej ciekawa. Dzięki za kawkę Wink i ciepłą herbatę na trasie.

Pozdrawiam i zapraszam do Serocka.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.03.2010, 21:09 przez wujaszek wania.)
21.03.2010, 21:03
Szukaj Odpowiedz
LeOn Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 5
Liczba wątków: 1
Cześć Wink

bardzo proszę, Grzesiowi mówiłem, że zawsze służę pomocą. Jeśli chodzi o przyjemność tej objazdówki, to zapewne była ogromna (dla mnie wprawdzie skończyła się po około 25 km - dalej była walka ze sobą) ale dotrwałem prawie do końca (obowiązki kazały mi wrócić trochę wcześniej). Dla tych, którzy szykują się na Serock, to powiem, że naprawdę będzie warto, gdyż widoki są niesamowite a i trasa bardziej wymagająca niż w ubiegłym roku.
Ale spokojnie, jeszcze nie wszystko w Serocku zostało odkryte i na kolejne spotkania też przygotuję coś wyjątkowego, tak byście się u nas nie nudzili Smile
Tymczasem do zobaczenia 18 kwietnia w Serocku, a niektórymi wcześniej w Galopie Wink

pzdr
Przemek

p.s. Chłopaki mam nadzieję, że się nie złościliście za bardzo jak sobie podchodziłem, ale dla mnie momentami było za dużo, jak na półroczny rozbrat z rowerkiem Sad
22.03.2010, 00:44
Szukaj Odpowiedz
boberek Offline
Member

Liczba postów: 77
Liczba wątków: 3
Reputacja: 1
No to ja juz sie doczekać nie moge Smile
No mam nadzieje ze Grzesiek będzie też w tym roku chciał zebym ułozył trase Smile na Maraton w Pomiechówku Smile mam teraz dużo czasu i napewno znajde coś nowego Smile
06.04.2010, 09:52
Szukaj Odpowiedz
Poland Biker Man Offline
Administrator

Liczba postów: 402
Liczba wątków: 91
Poland Bike Marathon w Serocku wystartuje zgodnie z planem. Start w niedzielę 18 kwietnia na Rynku w Serocku. Rywalizacja na trzech dystansach Max, Mini i Fan oraz tradycyjnie Mini Cross dla dzieci. Grzegorz Wajs dziś gościł w Serocku i rozmawiał z burmistrzem miasta. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Zapraszamy do Serocka na inaugurację Poland Bike. Startuj z nami!
12.04.2010, 16:20
KrzysiekM Offline
:)
**

Liczba postów: 20
Liczba wątków: 2
Chciałem spytać czy można startować z chipem i numerem startowym z zeszłego roku?
Możliwe że nie doszukałem tego,jeśli było to przepraszam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2010, 18:28 przez KrzysiekM.)
12.04.2010, 18:19
the-zak Offline
Paweł

Liczba postów: 581
Liczba wątków: 59
Reputacja: 7
(12.04.2010, 18:19)KrzysiekM napisał(a):  Chciałem spytać czy można startować z chipem i numerem startowym z zeszłego roku?
Możliwe że nie doszukałem tego,jeśli było to przepraszam.
Numery startowe będą NOWE na sezon 2010 (tak samo jak i u innych organizatorów), a że chip w 2009 był zintegrowany z numerem startowym na koszulkę, więc chipy również będą NOWE w 2010.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2010, 21:34 przez the-zak.)
12.04.2010, 21:20
Szukaj Odpowiedz
Peleus Offline
Member

Liczba postów: 248
Liczba wątków: 10
Punkt 8 regulaminu:

- Nie jest możliwy start z chipem pochodzących z cyklu Poland Bike Marathon 2009.
12.04.2010, 21:30
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości