Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jasienica - wrażenia
Autor Wiadomość
pdz Offline
Senior Member

Liczba postów: 404
Liczba wątków: 6
Reputacja: 0
Jasienica - wrażenia
Nigdy nie zakładałem tego typu wątku, pewnie włożę kij w mrowisko ...

Trasa w stosunku do poprzedniej zmieniona, można ją lubić lub nie ale generalnie drugiej takiej chyba nie ma, jest szybko, mocno, tutaj można pokazać się  z innej strony.
Jak zwykle miasteczko fajnie zorganizowane, bufet, prowadzenie Pana Bogdana, obsługa ze strony Służb Mundurowych, doping na finiszu przez mieszkańców i rodziny zawodników.

Uwagi :
- kiepsko oznaczony zakręt, gdzie kilka sektorów pojechało źle ... cała trasa świetnie oznaczona, tutaj wpadka. Przed zakrętem była strzałka 90 stopni w lewo, szeroka trasa i tak wszyscy pojechali, ścieżki prawie na wprost nie było widać, gdyby strzałka była na wprost bardziej adekwatna do ułożenia to byłoby ok, lub chociaż taśma zagradzająca skręt w lewo. Za to zakręt po prawej nic nie znaczący był oznaczony X-em, bo ewidentnie strzałka kierowała w lewo.
Nie chcę wieszać psów na Organizatorze, zawsze chwalę generalnie za wszystko ale zdarzają się wpadki, chodzi o wyciągnięcie wniosków na przyszłość, szkoda jechać 250 km i uzyskać kiepski wynik albo spaść w sektorze.

- czy nie można by puścić startu tak jak FUN, zamiast robić to tworząc 2-3 nic nie wnoszące zakręty , podczas gdy tam jest na łące wąsko i dość niebezpiecznie, niektóre osoby już tam chcą rozstrzygać wynik wyścigu ?
[Obrazek: sticky2302.png][Obrazek: 19561.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2015, 18:37 przez pdz.)
19.07.2015, 17:58
Szukaj Odpowiedz
pawel.hernik Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 17
Liczba wątków: 5
RE: Jasienica - wrażenia
ja na szczęście nie jechałem pierwszy i nie musiałem prowadzić Smile, ale fakt!. w niektórych momentach sam miałem wątpliwości czy dobrze pojechałem, poza tym ja
-dorzucam czasomierz - nie było? czy nie za uwarzyłem?.
-nie znalazłem się na liście (drukowanej) z czasami przyjazdu mam nadzieję ze to się wyjaśni lada dzień
19.07.2015, 18:48
Szukaj Odpowiedz
colinSTi Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 49
Liczba wątków: 9
Reputacja: 1
(19.07.2015, 17:58)pdz napisał(a):  - kiepsko oznaczony zakręt, gdzie kilka sektorów pojechało źle ... cała trasa świetnie oznaczona, tutaj wpadka. Przed zakrętem była strzałka 90 stopni w lewo, szeroka trasa i tak wszyscy pojechali, ścieżki prawie na wprost nie było widać, gdyby strzałka była na wprost bardziej adekwatna do ułożenia to byłoby ok, lub chociaż taśma zagradzająca skręt w lewo. Za to zakręt po prawej nic nie znaczący był oznaczony X-em, bo ewidentnie strzałka kierowała w lewo.

Właśnie patrze na film, jak bym jechał tam drugi raz (nie wiedząc jak trasa prowadzi prawidłowo), też bym pojechał źle. Straciłem na samym odskoku min 6min, trzeba było jechać dalej prosto, zamiast się wracać
[Obrazek: sticky2968.png]
19.07.2015, 18:48
Szukaj Odpowiedz
jarek84 Offline
Member

Liczba postów: 74
Liczba wątków: 3
o, ja z kolei z rowerem na plecach przez jakies choinki sie przedzieralem :|
19.07.2015, 19:29
Szukaj Odpowiedz
IsaacBromberg Offline
Senior Member

Liczba postów: 442
Liczba wątków: 22
Reputacja: 2
Sam pojechałem dobrze bo ktoś przede mną się zorientował, spojrzałem na oznaczenia i nie wiem jak ktoś mogl się zorientować tak szybko jadąc na kole. Powinna być strzałka prosto zamiast pierwszej strzały w lewo kolejna strzałka w lewo by wszystko wyjaśniła.

Ktoś za mna nie wyhamował i uderzył w oponę potem słyszałem mocno walnal w ziemię. To bylo na singlu na polach z lewej było cos w rodzaju rowu i upadek tam mógł być niebezpieczny. Czy wszystko ok?

A trasa to straszne trzęsawisko, nieprzyjemna. Za to super 3km asfaltu bez zakrętów na koniec ma swój smaczek. Ale gdybym sie nie zajechal do polowy próbując utrzymać się z przodu drugiego sektora zanim znalazłem właściwą dla mnie grupkę to moze bym lepiej wspominał zawody. Nie wiem czy nie zostawić kondycji i zacząć pracować nad taktyką Smile

ps. Trzeba pochwalić ze dystans się zgadzał. Zgadzalo sie tez rozmieszczenie rożnych atrakcji. Zupełnie inaczej się jedzie jak można ufać opisowi.

Ps2 a co z wynikami?
[Obrazek: sticky1865.png]
mBank Crew
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2015, 19:35 przez IsaacBromberg.)
19.07.2015, 19:30
Szukaj Odpowiedz
adriansocho Offline
Member

Liczba postów: 109
Liczba wątków: 5
Ja się trochę zdziwiłem, że całą 1/3 maratonu jechałem w dość sporym tłumie. A tłum oznacza utrudnione wyprzedzanie (trzeba się przebijać środkiem, albo robić slalom między jadącymi z taką samą prędkością osobami na lewej i prawej ścieżce). Duże zagęszczenie zawodników oznacza też, że osoby zmieniające ścieżkę rzadko patrzą za siebie (jakaś zmora łatwiejszych i szybszych tras). Na szczęście na 23 km okazało się, że większość osób wokół mnie skręca sobie gdzieś w lewo, a ja jadę prosto i nagle powstało takie zagęszczenie, jakie lubię. Tak myślę, czy możliwe jest, aby organizator wymusił przepisami konieczność puszczenia szybszego zawodnika przez zawodnika wolniejszego?
----
Adrian Socho the Lajt Rajder - MyBikePL nr 2601
"Jazda na single-trackach może być trudna z technicznego punktu widzenia."
 - źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Single_track
19.07.2015, 19:37
Szukaj Odpowiedz
jareku Offline
Member

Liczba postów: 190
Plusy
- usytuowanie bufetów: za cytat zawodnika z Maxa: "na co mi banan na 5 km przed metą"Smile
- oznakowanie trasy and award goes for: zawieszenie strzałki na krzaku tak z metr nad ziemią, gdzie kilka sektorów pojechało w lewo zamiast prostoSmile
- fajna długa trasa tj. idealne 62 km przy temperaturze +31 (w roku 2012 trasa liczyła 46 km), można się opalić, pewno dlatego było tyle łąkSmile

Minusy:
- zachowanie zawodników po zmieszaniu sektorów przy wspomnianym krzaku, którzy zachowywali się wyprzedając "nie ma jutra, jadę"Smile
- wyniki w związku z krzakiem nieco zakłócone, ale I sektor z tego co mówiono był prowadzony prze quad więc pewno nikt się tym nie przejmuje, chyba będzie niezła rzeź sektorowaSmile

Reasumując:
- atmosfera na Poland Bike jest jak na innych mazovieckich cyklach i tego mi najbardziej szkodaSad
PB 1975, Mazovia 975
19.07.2015, 19:42
Szukaj Odpowiedz
colinSTi Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 49
https://www.youtube.com/watch?v=1OW2VtM9RJk
[Obrazek: sticky2968.png]
19.07.2015, 19:48
Szukaj Odpowiedz
szukający Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 27
Liczba wątków: 3
mamy NOWY Sektor V Smile
19.07.2015, 19:56
Szukaj Odpowiedz
malinowy-gad Offline
Member

Liczba postów: 112
Liczba wątków: 21
Skrócony opis: trawa niska, trawa średnia, trawa wysoka, trawa bardzo wysoka, do tego w kombinacjach z trawą suchą i mokrą, a dziury takie, że "plomby wylatają"  no i to mokre podłoże - takie trzymające i odbierające siłę.
P.S. kiedy wyniki?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2015, 19:58 przez malinowy-gad.)
19.07.2015, 19:57
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości