Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ćwiczenia dla kolarza - na cały rok
Autor Wiadomość
Adi Ostry-Procycling Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 13
Liczba wątków: 1
Reputacja: 0
Ćwiczenia dla kolarza - na cały rok
Witajcie,
zgodnie z sugestią zakładam oddzielny wątek, w którym umieszczać będę przykładowe ćwiczenia dla kolarza, filmiki z techniką jazdy, i wszystko to co może pomóc kolarzowi w rozwoju swojej formy.
Mam nadzieję, że ćwiczenia przypadną Wam do gustu, a przede wszystkim przydadzą się, bo to jest mój główny cel.

Trochę o mnie:
Mam na imię Adam, od ponad 20 lat zajmuję się kolarstwem.
Jestem trenerem kolarstwa, instruktorem Spinning, kettlebell, powerbag, systemów podwieszanych TRX.
Tą wiedzę wykorzystuję w planowaniu treningów dla moich zawodników/klientów. Dodatkowo wiedzę teoretyczną łączę z praktyką, ponieważ sam jestem zawodnikiem na licencji PZKol, ścigam się w różnych wyścigach na terenie Polski i nie tylko, z mniejszymi lub większymi sukcesami.

Jednym z moich projektów są właśnie przykładowe, totalnie darmowe propozycje ćwiczeń, idealne zwłaszcza na sezon jesienno-zimowy.
Nie ważne czy jest to kolarz ścigający się, czy uprawiający kolarstwo turystyczne - wzmacnianie mięśni, odpowiednie dobranie sprzętu jest mega istotne. Mam nadzieję, że wiadomości przypadną Wam do gustu.

Masz pytanie, napisz, odpowiem na pewno ;-)
Pozdrawiam
Adam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2015, 10:33 przez Adi Ostry-Procycling.)
11.10.2015, 10:24
Szukaj Odpowiedz
Junior Member
**

RE: Ćwiczenia dla kolarza - na cały rok
Ćwiczenia grzbietu. Wszystko x 3!!! kilka razy w tyg.

Dlaczego ważne?
Większość z nas oprócz kolarstwa pracuje - fizycznie, za biurkiem. Każdego dnia nadwyrężamy nasze kręgosłupy.
Trening kolarski, kilka godzin w siodle w jednej, dość często mocno pochylonej, pozycji sprawia, że nasze plecy są przemęczone.
Zdarza Ci się po treningu ból w plecach?
Warto do normalnego treningu dorzucić kilka ćwiczeń, które wzmocnią mięśnie grzbietu.

Pamiętaj, to tylko przykładowe ćwiczenia, a nie wytyczne! Dostosuj rodzaj ćwiczeń i ilość do swoich możliwości!!!

Pamiętaj też, że ból pleców może oznaczać też wiele innych problemów, czasem warto się przebadać i sprawdzić, czy ból nie jest wynikiem zwyrodnień itp. Jeśli jesteś zdrowy, a mimo to plecy bolą- dorzuć te ćwiczenia do treningu!

Załączone pliki Miniatury

11.10.2015, 10:32
Szukaj Odpowiedz
Junior Member
**

Photo  RE: Ćwiczenia dla kolarza - na cały rok
Tym razem zajmiemy się rozciąganiem.
Ćwiczenia wykonuj praktycznie po każdym treningu, gdy są rozgrzane.
Pozwól zastanym mięśniom się rozciągnąć i odzyskać elastyczność.
PAMIĘTAJ! Nie rozciągaj za mocno, zrób to z wyczuciem. W każdej pozycji wytrzymaj od 15 do 30 sek ( ćwiczenie 3 i 4 oczywiście na każdą stronę)
Dbaj o plecy, to wbrew pozorom ważny element ciała kolarza!!!

Wielokrotnie zwłaszcza na zajęciach Spinning widzę jak część moich klientów, po zejściu z roweru zamiast poświęcić 3 minuty na rozciągające ćwiczenia, zaczyna czyścić rower i wychodzi.
To duży błąd! Każdy trening jak dobre opowiadanie ma : rozpoczęcie, część główną i zakończenie:
- rozgrzewka
- trening
- rozciąganie!!!

Nigdy nie zapominaj o rozciąganiu!

Załączone pliki Miniatury

11.10.2015, 10:42
Szukaj Odpowiedz
Junior Member
**

Kto lubi TRX?
Można ćwiczyć na siłowni, ale jest to także super rozwiązanie do domu.
Wykonaj każde ćwiczenie 8-12 razy w 3 seriach!!!http://i.picasion.com/pic80/2679c358bee7195266ba2170b900fa63.gif

Pzdrawiam
Adi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2015, 10:52 przez Adi Ostry-Procycling.)
12.10.2015, 10:28
Szukaj Odpowiedz
Junior Member
**

Przykładowy trening na trenażer
Może zastanawialiście się czasem jaki trening na trenażerze można wykonać, żeby nie było nudno i ciągle to samo. To jedna z propozycji.
Jeśli przypadnie Wam do gustu, dajcie znać - przygotuję więcej
Pozdrawiam
Adi
http://www.adiostry.pl/przykladowy-trening-na-trenazer/
24.10.2015, 21:44
Szukaj Odpowiedz
adrianberni Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Liczba wątków: 0
przykłady treningów bardzo dobrze ale fakt faktem że każdy potrzebuje treningu dopasowanego indywidualnie do siebie
26.10.2015, 17:18
Szukaj Odpowiedz
Junior Member
**

tak masz rację. Na co dzień zajmuję się przygotowaniem planów indywidualnych, opartych o strefy wydolnościowe danego zawodnika, czas jaki może poświecić na treningi, cele itp.
Jednakże zgłaszają się także do mnie ludzie, których nie stać na co miesięczną inwestycję w trenera, a może też nie są jeszcze do końca przekonani że takiego trenera potrzebują. Czasem są to ludzie, którzy bardzo hobbystycznie traktują kolarstwo i taka inwestycja jest wg nich zbyteczna.
Stąd też PRZYKŁADOWE treningi, dla tych którzy chcą coś robić, ale nie wiedzą co i jak. Dla tych co zaczynają przygodę z kolarstwem. I powtarzam są to PRZYKŁADY tego co można robić ;-)
Osoby potrzebujące takiego indywidualnego planu, oczywiście zachęcam do współpracy ;-)
26.10.2015, 18:21
Szukaj Odpowiedz
Kamil_1777 Offline
Member

Liczba postów: 59
Znowu 1-postowa kryptoreklama w natarciu? Wink
17.12.2015, 19:59
Szukaj Odpowiedz
adriansocho Offline
Member

Liczba postów: 102
Liczba wątków: 5
Reputacja: 1
Mi to nie przeszkadza - jest ruch na forum, a teraz jest najlepszy czas, aby się za siebie wziąć. W moim przypadku ćwiczenia grzbietu (i sporo jazdy, głównie rekreacyjnej, na w pełni sztywnym rowerze) pozwoliły wzmocnić plecy na tyle, że w sezonie 2015 mogłem się ścigać na hardtailu.
----
Adrian Socho the Lajt Rajder - MyBikePL nr 2601
"Jazda na single-trackach może być trudna z technicznego punktu widzenia."
 - źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Single_track
20.12.2015, 11:58
Szukaj Odpowiedz
marcinkorto Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1