Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postawa Fair Play Podziękowania
Autor Wiadomość
Michał.Kostrzewa Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Liczba wątków: 1
Reputacja: 0
Postawa Fair Play Podziękowania
Wobec oskarżeń, które padały na forum- o brak empatii wśród zawodników, chciałbym przytoczyć postawę Łukasza Gukiewicza i Szymona Cygana
którzy bez wahania zatrzymali się udzielając mi pomocy, porzucili ambicje sportowe zostając przymnie i odstawiając medykom tracąc czas, gdy pewnie zajęliby wysokie lokaty na mecie. Serdecznie wam Panowie Dziękuję, mam nadzieje odwdzięczyć się w krótkim czasie.

Wypadkowi uległem na ok 30 km trasy w miejscu gdzie trasa nie miała oznaczeń. Twarzą uderzyłem w konar wystający na wysokości głowy nad singlem. Czułem się lepiej niż pewnie wyglądałem. Skończyło się "tylko" na złamanym nosie, chociaż krew lejąca się z rozciętej powieki i zalewającej oko wzbudzało mój niepokój co do dalszej sprawności tego organu. Uważam, że nie uległbym temu wypadkowi gdyby trasa była prawidłowo przygotowana do tej imprezy. Drzewo , które uderzyłem nie było w żaden sposób oznaczone, mimo iż zawodnik, który jechał za mną z kamerą mówi na filmie, że zgłaszał to miejsce organizatorowi jako niebezpieczne. Nawet jeżeli strzałki zostały przez kogoś zerwane nie jest to wytłumaczenie dla organizatora. W tym sezonie źle oznaczona trasa tylko wypaczyła wyniki m.in w Stężycy, Kielcach. W Wawrze sprawiła sporo bólu http://zmniejszacz.pl/zdjecie/322/3483820_aua.jpg .
Sytuacja jak moja albo czakającego 1 godz na karetkę chłopaka sprawia że mam wątpliwości czy organizator potrafi zapewnić bezpieczeństwo na swoich zawodach.

Kiedyś moderator zadał mi pytanie-czemu startuję na PB skoro tak krytykuję na forum- jeżeli nie mogę krytykować, nie będę startował.

Michał Kostrzewa
13.10.2015, 17:15
Szukaj Odpowiedz
pdz Offline
Senior Member

Liczba postów: 404
Liczba wątków: 6
RE: Postawa Fair Play Podziękowania
Ja nie jestem od Org'a więc powiem tak ...
W Legionowie zagapiłem się i do dzisiaj mam ślad jak się otarłem o drzewo ale nie mam pretensji do Org'a, że nie pomalował wszystkich drzew na pomarańczowo.

Wracają do Wawra, to jechałem w pociągu, ok. 10-15 osób w zależności od tego jak się rozciągała stawka i nikt nie uderzył w ten konar, z tego co mi wiadomo to nikt oprócz Ciebie ... nie mówię tego złośliwie, bo na pewno bolało i szukałeś winnego ale może po prostu więcej koncentracji, konar był tak duży, że ciężko go było nie zauważyć.
[Obrazek: sticky2302.png][Obrazek: 19561.png]
13.10.2015, 17:43
Szukaj Odpowiedz
pdz Offline
Senior Member

Nie wiem czemu nie napisałeś na Forum , tylko prywatnie , więc wkleję to tutaj i odniosę się.

"ojej zadrapałeś się kruszynko w legionowie?!
primo to zacznij szybciej jezdzić, będac na wycieczce jak ty też pewnie bym go zauważył . po 2 dostajesz jakieś darmowe starty od PB za to trolowanie?

Skończ ten bełkot! "

1. Miałem gorsze kontuzje i nie płakałem.
2. Jeżdżę coraz szybciej, wystarczy, że zerkniesz w profil ... a ty (ty z małej litery z uwagi na to, że nie masz szacunku do mnie) przypomnij sobie akcję "10 mniej. Zwolnij".
3. Nie dostaję nic z PB. Tylko irytuje mnie to, że impreza jest świetna, ogólnie bardzo dobrze zorganizowana, zdarzają się błędy ale przy takiej skali to nieuniknione a ciągle jakieś hejty.

To tyle do tego maila, po jego treści mogę wyciągnąć wnioski z kim rozmawiam, więc z mojej strony koniec dyskusji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2015, 18:37 przez pdz.)
13.10.2015, 18:37
Szukaj Odpowiedz
mayak Offline
Member

Liczba postów: 228
Liczba wątków: 7
Na singlach nad Świdrem i Mienią jest kilka bardzo nisko konarów, na innych etapach też były różne niebezpieczne momenty i jakoś wszyscy się nie nabili na nie...
Chwała i uznanie tym co Ci pomogło ale uważać to każdy musi za siebie samego.
13.10.2015, 19:13
Szukaj Odpowiedz
vitus Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 21
Liczba wątków: 1
W takim razie należałoby pokrewny wątek "Wawer - wypadek.Co się dzieje w gronie "kolarzy"?' zamknąć ostatecznie, z adnotacją że zawodnik który uderzył w drzewo sam jest sobie winien- pozostałe kilkaset osób przejechało bezpiecznie.

Jeżdżę zachowawczo, ale w niedzielę kilkaset metrów przed tym konarem sam wprowadziłbym grupę prosto do rzeki, ścieżka prowadziła prosto a trzeba było skręcić w lewo...
13.10.2015, 21:47
Szukaj Odpowiedz
cygan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Liczba wątków: 0
Dzięki Michale za dobre słowo!

Na początku wyglądało to mało wesoło, ale cieszę się, że obeszło się bez żadnych trwałych obrażeń.
Próbując się dodzwonić po pomoc (nieskutecznie) obserwowałem jak kolejni zawodnicy koło niego przejeżdżają i spośród tych kilkunastu osób kilka prawie o niego zahaczyło. Przy tym jak się zlewał z tłem i pod jak złośliwym kątem był ustawiony, to cud że nikt więcej tam nie poległ. Wiem, że jeden mój kolega zahaczył o niego kaskiem.
Na filmie z trasy słychać, że 'zagrożenie' było znane niektórym, oraz że był problem z oznaczeniem trasy w tym miejscu.
Na organizatorze nie wieszał bym jednak od razu psów - wierzę, że robią co mogą, żeby wszyscy byli zadowoleni i bezpieczni. Trasy są długie i biegną przez różne okolice, więc nie ma cudów - wszystkiego nie da się do końca dopilnować. Lokalnych 'życzliwych' przede wszystkim. Od siebie postulowałbym (ponownie), żeby na numerach startowych był numer alarmowy.

I na koniec: Panowie! Macie prawo do różnic poglądów na temat tego gdzie się kończy odpowiedzialność organizatora a gdzie zaczyna zawodnika, ale żeby od razu tak nerwowo?? Myślę, że na żywo ta rozmowa byłaby dużo bardziej wyważona :)

Szymon Cygan

PS. Po zastanowieniu - wolałbym, żebyś jednak nie miał okazji mi się odwdzięczać w podobny sposób :D
[Obrazek: sticky2447.png]
13.10.2015, 22:37
Szukaj Odpowiedz
pdz Offline
Senior Member

Szymon , oczywiście , to , że karetka przyjeżdża po godzinie to nie jest dobre , trzeba się zastanowić gdzie jest błąd Orga , gdzie ekipy karetki , wyciągnąć wnioski i poprawić.
Nie jestem związany z Poland Bike inaczej niż każdy Zawodnik ale irytuje mnie jak ciągle ktoś bezpodstawnie czepia się Orga.
Tak było teraz, bo konar nieoznaczony a gdyby tak Org chciał pomalować i oznaczyć niebezpiecznie miejsca to las pozostałby kolorowy, tak było na etapie, gdzie upał był masakryczny a ktoś wziął 0.75 litra wody na MAX i miał pretensje o bufety i tak można by mnożyć.

Uważam, że najpierw należy zacząć od siebie, tak jest np. w przypadku mocno poszkodowanego Kolegi z innego wątku, gdzie inni go "objechali" i pognali dalej.
Karetka przyjechała po godzinie ale pierwsza pomoc ze strony Zawodników jest najważniejsza, bo jeśli ktoś nie udzieli to karetka może po 10 minutach przyjechać na próżno ... jak już będzie za późno ... to taka refleksja po 2-dniowym szkoleniu w pracy w zakresie BHP-pierwsza pomoc-kadrowe.
Podobnie z nawodnieniem, najpierw trzeba zabrać odpowiednią ilość wody aby o siebie zadbać i dopiero później czepiać się Org'a.
W sprawie dętkek, pompek itp. nadal jest to samo, ludzie beztrosko jadą bez niczego, lajtują rower o 300 gramów a później bieda na trasie, owszem Serwis pomoże ale też ma ograniczone moce przerobowe.
Itp. itd, można by długo gadać a tak naprawdę jak już mówiłem i podkreślę, najwięcej zależy od Zawodników i tutaj należałoby szukać możliwości poprawy.
Moim zdaniem Org "dał ciała" przy oznaczeniu trasy w Jasienicy i to chyba jedyna większa wpadka w tym sezonie ...
14.10.2015, 05:20
Szukaj Odpowiedz
cygan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Liczba wątków: 0
Na tym odcinku nad Świdrem, gdzie wypadek miał Michał (zdrowia chłopie) w ogóle nie było oznaczeń. Ktoś życzliwy musiał je wszystkie pozrywać - być może razem z taśmą zwracającą uwagę na ten konar. On na prawdę był mega wredny i powinien być oznaczony. Niestety zawsze pozostaje czynnik ludzki. A czy to był czyjś błąd, czy złośliwość... tego nie wiemy.
[Obrazek: sticky2447.png]
14.10.2015, 13:11
Szukaj Odpowiedz
szynas222 Offline
Member

Liczba postów: 61
Liczba wątków: 7
Tez uderzylem poterznie w ten konar na glowa....Na szczescie gorna czescia kasku....Nawet nie widzialem tego konaru...Szkoda ze organizator tego nie oznaczyl...
14.10.2015, 16:34
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości