Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompka do opon bezdętkowych .
Autor Wiadomość
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak

Liczba postów: 585
Liczba wątków: 30
Reputacja: 3
Pompka do opon bezdętkowych .
Sezon już rozpoczęty , a tym samym każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu będzie serwisował swój rower . O kłopotach z zakładaniem opon bezdętkowych lub konwersji zwyczajnych opon do systemu bezdętkowego wie każdy kto spotkał się z tym problemem . Rozwiązaniem problemu uzyskania odpowiedniego ciśnienia które osadzi naszą oponę na obręczy jest specjalna pompka o której wspominano już na forum . Ma ona odpowiedni wydatek przy równocześnie wysokim ciśnieniu pozwalający na wypełnieni opony powietrzem w krótkim czasie . Niestety ale koszt zakupu ok 400zł jest wysoki . Nie dziwi więc że niektórzy domowymi sposobami montują własne pompki nawet z plastikowych butelek. Niestety ale często są to tylko pół środki a na dodatek mocno prowizoryczne . Jeśli ktoś chce mieć taką pompkę w swoim warsztacie polecam moje rozwiązanie . Do wykonania pompki potrzebny jest opryskiwacz ogrodniczy o pojemności 5l , przewód ciśnieniowy o średnicy 5mm , dwa cybanty i dwa zawory ze starych dętek . Do wykonania pompki wykorzystujemy zbiornik ciśnieniowy z opryskiwacza . Do wyjścia na lancę podłączamy przewód ciśnieniowy. Natomiast zawór bezpieczeństwa należy zdemontować i w jego miejsce zamocować stary wentyl. Na wentyl pozbawiony zaworku montujemy przewód z zamontowanym drugim zaworem. Dzięki temu można do wytworzenia ciśnienia użyć pompki stacjonarnej . Na tak wykonanej pompce uzyskujemy ciśnieni 8atm co w zupełności pozwala na ułożenie dowolnej opony na rawce. Dzisiaj sprawdziłem działanie pompki na opnie conti RK i kołach DT przerobionych na bezdętkowe , czyli bardzo wymagającym zestawie . Wszystko poszło gładko od pierwszego strzału . Całkowity koszt tej pompki to ok 60 zł.

Załączone pliki Miniatury

No.1434      No. 72
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.04.2016, 13:34 przez Sherman 1972.)
18.04.2016, 18:47
Szukaj Odpowiedz
IsaacBromberg Offline
Senior Member

Liczba postów: 438
Liczba wątków: 21
Reputacja: 2
RE: Pompka do opon bezdentkowych .
hmmm, chętnie odkupię Smile
[Obrazek: sticky1865.png]
mBank Crew
18.04.2016, 19:07
Szukaj Odpowiedz
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak

Liczba postów: 585
Liczba wątków: 30
Reputacja: 3
RE: Pompka do opon bezdentkowych .
Wystarczy kupić w sklepie ogrodniczym opryskiwacz 5l lub udać się do Lidla i takowy zakupić . Reszta to drobiazgi a cała konwersja to maksymalnie 20 min. Zapomniałem napisać że można używać oryginalnej pompki od opryskiwacza i wtedy zawór bezpieczeństwa wystarczy zaślepić . Sprawdziłem ta opcję i realnie daje się także w ten sposób uzyskać 8 atm choć przyznam że pompowanie jest dosyć upierdliwe i szybciej idzie przy użyciu pompki stacjonarnej .
No.1434      No. 72
18.04.2016, 20:11
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości