Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beton
Autor Wiadomość
gruszczynda Offline
Member

Liczba postów: 60
Liczba wątków: 11
Reputacja: 0
Beton
Witam.Panie i panowie mam ogromny problem.Od kilku dni odczuwam dziwne tak jakby zmęczenie nóg. Uczucie jest takie jakbym miał je z betonu.Nogi mnie nie bolą i nie ubijają korby jak zwykle.Trenuje regularnie i nie miałem jeszcze takiego uczucia słabej nogi
Proszę o pomoc.
01.06.2016, 20:11
Szukaj Odpowiedz
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak

Liczba postów: 693
Liczba wątków: 35
Reputacja: 4
RE: Beton
(01.06.2016, 20:11)gruszczynda napisał(a):  Witam.Panie i panowie mam ogromny problem.Od kilku dni odczuwam dziwne tak jakby zmęczenie nóg. Uczucie jest takie jakbym miał je z betonu.Nogi mnie nie bolą i nie ubijają korby jak zwykle.Trenuje regularnie i nie miałem jeszcze takiego uczucia słabej nogi
Proszę o pomoc.

Wygląda mi to na klasyczne przetrenowanie. Nie wiem według jaki masz plan treningowy  ale najwidoczniej zaniedbałeś regenerację po treningach albo jest ona  niewłaściwa. Normalnie w takiej sytuacji pomaga odstawienie roweru na jakiś czas i właściwe rozplanowanie treningów  z uwzględnieniem niezbędnej regeneracji która tak naprawdę decyduje o twoich postępach.
     No. 72
02.06.2016, 07:40
Szukaj Odpowiedz
gruszczynda Offline
Member

Liczba postów: 60
Liczba wątków: 11
(02.06.2016, 07:40)Sherman 1972 napisał(a):  [quote='gruszczynda' pid='23947' dateline='1464804684']
Witam.Panie i panowie mam ogromny problem.Od kilku dni odczuwam dziwne tak jakby zmęczenie nóg. Uczucie jest takie jakbym miał je z betonu.Nogi mnie nie bolą i nie ubijają korby jak zwykle.Trenuje regularnie i nie miałem jeszcze takiego uczucia słabej nogi
Proszę o pomoc.

Wygląda mi to na klasyczne przetrenowanie. Nie wiem według jaki masz plan treningowy  ale najwidoczniej zaniedbałeś regenerację po treningach albo jest ona  niewłaściwa. Normalnie w takiej sytuacji pomaga odstawienie roweru na jakiś czas i właściwe rozplanowanie treningów  z uwzględnieniem niezbędnej regeneracji która tak naprawdę decyduje o twoich postępach.
[/quote

Przeważnie śmigam w poniedziałki,środy i piątki w granicach około 30 km. W sobotę bieganie w granicach godziny w tempie raczej wolnym.Regeneracja??? Nie do końca wiem jak to umiejętnie robić i suplementacja raczej słaba.Nawadnianie dużo warzyw i owoców, fast food raz w miesiącu. Wydaje mi się,że nie jest tak źle.
02.06.2016, 08:25
Szukaj Odpowiedz
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak

Liczba postów: 693
Liczba wątków: 35
Reputacja: 4
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i na pewno są osoby bardziej kompetentne na tym forum ale pewne zasady obowiązują wszystkich Blush . Po każdym treningu nasze mięśnie muszą się zregenerować i aby to nastąpiło musimy odpowiednio dużo spać. W regeneracji pomaga także masaż i inne rozluźniające mięśnie sposoby ( skarpety kompresyjne w czasie i po treningu ). Naszym mięśniom należy zapewnić odpowiednie paliwo i tutaj same owoce i warzywa to może być zbyt mało i dietę trzeba uzupełnić w przysmaki rowerzysty ( makarony , ryż, płatki,musli itp.) . Dobrze jest dostarczać do organizmu kreatynę która nie tylko pozwala zwiększyć intensywność treningów ale także przyspiesza proces odnowy mięśni. Po treningu nie powinno się zapominać o dostarczeniu organizmowi protein. W necie jest mnóstwo wiadomości na ten temat więc wystarczy tylko poczytać i zacząć je odpowiednio stosować.
     No. 72
02.06.2016, 11:24
Szukaj Odpowiedz
Xariotas Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Liczba wątków: 0
Może zrób sobie przerwę 3-4 dni i niech się zregenerują ogranicz ruch i wszystko zobaczysz czy to się unormuje jak nie no to wizyta u lekarza cię czeka i zapewne seria badań takto już jest.
23.03.2017, 09:54
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości