Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marki/Opis trasy
Autor Wiadomość
scorpio65 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Liczba wątków: 123
Dołączył: 26.02.2010
Reputacja: 9
#1
Marki/Opis trasy
Fan: 8 km

Mini: 31 km
Max: 56 km
 
Lokalizacja kolarskiego miasteczka (tak, jak w roku ubiegłym) w dzielnicy Marek o nazwie Pustelnik przy ulicy Grunwaldzkiej. Ze względów organizacyjno-technicznych kolarskie miasteczko zostało jednak przesunięte o około 200m znad stawu po dawnej „gliniance” w pobliże dawnej Góry Śmieciowej. Start i meta oraz sektory startowe znajdą się na polanie w najbliższym sąsiedztwie samej góry. Ta drobna korekta przyniesie jednak dość istotną zmianę: runda wokół jeziorka oraz wspinaczka na „Zwałkę” będzie tym razem tuż przed finiszem, a nie na starcie wyścigu. Mamy nadzieję, że dzięki tej roszadzie na starcie obędzie się bez zatorów, a sama końcówka będzie bardziej widowiskowa.
 
Ruszamy na północny zachód w kierunku Jeziora Zegrzyńskiego. Cała runda Fan i Mini oraz początek i końcowe kilometry dystansu Max mieszczą się w obrębie Lasów Drewnickich między Nieporętem a Markami.
Decydująca walka na mocno interwałowej pętli Max rozegra się na Uroczysku Białobrzegi w trójkącie Rynia-Fort Beniaminów-Białobrzegi. To miejsce znane również z etapu w Radzyminie.
 
A zatem startujemy.
Po okrążeniu góry chwila po asfalcie i niemal na dobre znikamy w leśnych ostępach. Na czwartym kilometrze przecięcie drogi wojewódzkiej 632, a zaraz potem (5km) dłuższy odcinek po nasypie dawnej kolejki wąskotorowej wzdłuż rzeczki Czarna. Od 8km kontynuacja jazdy zielonym szlakiem obok Kopalni przez Złodziejską Górę. Na 10km rozjazd grupy: Max udaje się na swoją rundę, a Mini podąża dalej przepięknymi pejzażowymi szlakami przecinając od czasu do czasu niewielkie, ale dość techniczne pagórki. Napotkamy je między 14 a 15 km oraz nieco dłuższa sekcja (20-23km) na obrzeżach Rezerwatu Puszczy Słupeckiej w okolicy Rancza Bena. Na końcówce, między 25 a 28km trasa również wiedzie bardzo technicznymi singlami (nieco podobne do tych w L-wie, choć nie aż tak wymagające).
Ostatnie 3km to szerokie, sympatyczne dukty leśne zwieńczone szybką (ale wymagającą nieco techniki) pętlą wokół jeziorka. Na deser stromy podjazd – nie jest bardzo długi, ale po pokonaniu kilkudziesięciu kilometrów, dla wielu może okazać się prawdziwą Golgotą. Na górze czeka panorama stolicy, a na dole finisz. Na tej specyficznej końcówce poznamy prawdziwych „twardzieli”.
 
Identycznie wygląda końcówka Max’a lecz wcześniej zawodnicy muszą zaliczyć dużą 19km pętlę wokół Uroczyska Białobrzegi, gdzie teren faluje prawie bez ustanku i jest kilka konkretnych górek do pokonania. To bardzo (jak na Mazowsze) pofałdowany obszar w trójkącie Białobrzegi, Rynia, Beniaminów, co rusz naszpikowany interwałowymi podjazdami m.in. wśród historycznych fortów i bunkrów. Runda Max jest bardzo „charakterna”, a niektórzy mieli okazję poznać ją na dystansie Max w Radzyminie. Kolejność pokonywania kolejnych przeszkód jest trochę inna, ale ogólny klimat bardzo zbliżony. Wymaga zarówno siły i wytrzymałości, jak i sporych umiejętności technicznych. Na rundę wjeżdżamy przez 3km łącznik w okolicy Wólki Radzymińskiej i pokonujemy go w obie strony.
A więc kolejno: forty Beniaminów, Dąb Jan Kazimierz (ponoć pamiętający czasy tego króla), leśne jeziorka koło Ryni i wreszcie bunkry w Białobrzegach. Ostatni długi podjazd w Dąbkowiźnie tuż przed wjazdem na łącznik.
Po tym wszystkim powrót na rundę Mini, a następnie do mety.


Proporcje różnych nawierzchni pozostały praktycznie bez zmian: 90% stanowią ścieżki i dukty leśne, resztę pozostałe, czyli: żwir, trawa, piasek i asfalt (ca ok.3km)
Błota i kałuż praktycznie brak…
Ogólny charakter trasy wytrzymałościowy (na pętli Max bardziej interwałowy - czasem dość mocno), ale na mareckim szlaku znajdziemy też sporo chwil wytchnienia, podjazdy nie są bardzo długie, podłoże dość twarde i sporo frajdy dla zawodników lubujących się w technicznych singlach (zwłaszcza na dystansie Max).

p.s. Jak zwykle ciekawostki w miarę możliwości zalączę na bieżaco - tymczasem pozdrawiam i do zobaczenia na "mareckich szlakach"!
01.09.2016, 09:41
Szukaj Odpowiedz
Piotrus Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 16
Liczba wątków: 3
Dołączył: 08.06.2016
Reputacja: 0
#2
RE: Marki/Opis trasy
Czy już wiadomo jakie będzie rozstawienie bufetów?
Pozdrawiam,

Piotrek
#744 TRW
01.09.2016, 16:40
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości