Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trener + System FMS + Plany Treningowe + Dieta
Autor Wiadomość
pawelwach Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Liczba wątków: 1
Reputacja: 0
Trener + System FMS + Plany Treningowe + Dieta
Witam serdecznie wszystkich miłośników dwóch kółek !

W związku z tym, że sezon rowerowy zbliża się ku końcowi, a kolejny nadchodzi wielkimi krokami,
osobom (starszym jak i tym młodszym), które chciałyby w następnym roku poprawić swoje wyniki, wydolność, przeskoczyć do lepszego sektora, czerpać jeszcze większą przyjemność z jazdy na rowerze i w Maratonach MTB oraz szosowych; proponuję pomoc w zakresie konsultacji, planów treningowych, rad, a także dobrania odpowiedniej w tym kierunku diety...

W pracy z moimi podopiecznymi korzystam z rewolucyjnej metody FMS - Functional Movement Screen. Jest to system oceniający fundamentalne wzorce ruchowe, które leżą u podnóża naszej każdej aktywności ruchowej, czy jest to sport rekreacyjny czy też wysiłek fizyczny na najwyższym poziomie intensywności. Ocena fundamentalnych wzorców ruchowych pozwala zidentyfikować asymetrie i ograniczenia w naszym układzie ruchu. Zaburzenie tych podstawowych wzorców wpływa niekorzystnie na ekonomię ruchu,  podwyższa ryzyko odniesienia urazu lub przeciążenia, zmienia odczucia proprioceptywne. Ocena FMS poza identyfikacją zaburzeń wzorców i asymetrii, pozwala natychmiast ustalić kryteria i kierunki działań korygujących, które przywracają prawidłową jakość wzorców ruchowych. Weryfikacją progresji poprawy jest wynik uzyskiwany w ocenie FMS prowadzonej przez trenera czy fizjoterapeutę. FMS wykorzystuje prosty język, przystępny dla pacjenta/sportowca, jednocześnie stwarzając wspólną platformę do komunikacji dla trenerów nadzorujących postęp u swoich podopiecznych. W ten sposób przygotowuje moich podopiecznych od podstaw , nie omijając żadnego etapu periodyzacji treningowej. Przygotowanie motoryczne jest niezbędnym fundamentem stawianym pod  dom - specjalizację sportową, a odpowiednio spersonalizowane można porównać do schronów przeciwlotniczych - mniej kontuzji, mniej przerw, większa siła, a co się z tym wiąże lepsze wyniki i jeszcze większa przyjemność. Moje , wieloletnie doświadczenie wykorzystuje do układania planów opartych nie tylko na pomiarze mocy (najlepszy obecnie system pracy z kolarzami, bardzo ułatwiający podgląd na wysiłek jaki wykonują podopieczni, a w szczególności osoby ćwiczące wcześniej tylko na własną rękę, poszukujące tej 'właściwej drogi' do celu), ale także na wartościach tętna (dzięki którym, nie obawiajcie się, można jeszcze wygrywać wyścigi na poziomie amatorskim) oraz skali 'Borga', której działanie dokładnie omawiam (trening na wyczucie, jest najstarszą metodą treningową, wymaga dobrego zrozumienia skali przez podopiecznego oraz jego szczerości wobec trenera przy omawianiu wykonanego wysiłku w celu uniknięcia przetrenowania). Przy wszystkim zapewniam świetną atmosferę współpracy oraz pomoc w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu motywacji dla amatorów i zawodowców (znam oba te światy)

Trener personalny, kolarstwa, instruktor kulturystyki, były zawodnik kolarstwa z klasą Mistrzowską Międzynarodową.
Paweł Wachnik

e-mail: pawel.arnold.wachnik@gmail.com

Zapraszam do rozmowy i na mój profil.
Pozdrawiam sportowych wariatów i pasjonatów takich jak ja.

Informacje o mnie:

Były zawodnik kolarstwa szosowego z klasą Mistrzowską Międzynarodową (koniec kariery 2010). Reprezentant Polski, Mistrz Polski, medalista MP, 4 na Mistrzostwach Europy, zwycięzca wielu wyścigów narodowych i plasujący się wysoko na zawodach międzynarodowych itd. Jako syn byłego zawodnika, trenera klubowego, trenera reprezentacji Polski Juniorów oraz Kierownika Szkolenia PZKol. z wyczynowym kolarstwem miałem styczność już w najmłodszym wieku, a przekazaną mi wiedzę (którą z resztą chłonąłem z przyjemnością) rozwijałem przez kolejne lata. Od 20 roku życia już samodzielnie tworzyłem swój plan treningowy (na podstawie własnego doświadczenia, konsultacji i z roku na rok coraz większej znajomości tematu) ścigając się w zagranicznych drużynach, co owocowało dobrymi wynikami tj. 4msc w Mistrzostwach Europy (dodatkowo po ciężkim wypadku i śrubami w nodze), więc jednym z najlepszych osiągnięć Polskich zawodników U-23. Za granicą miałem przyjemność ścigania się w jednej drużynie m.in. z takimi zawodnikami jak: Christophe Rinero - 4 na Tour de France i najlepszy góral 1998; Jerome Coppel - bardzo dobry czasowiec, medalista MŚ w tej specjalności; Arthur Vichot - Mistrz Francji Pro 2014 i 2016; Romain Bardet - 2 i 3 w Tour de France 2016-2017 itd, a także uczenia się od bardziej doświadczonych kolarzy i trenerów takich jak profesor Raphael Leca, trener generalny CR4C Roanne, w której jeździłem przez 5 lat (ścigająca się we francuskiej Dywizji Narodowej 1 'DN1' ,Młodzieżowa Drużyna Rezerwowa ProTour'owego Credit Agricole, jednej z największych drużyn kolarskich na świecie) oraz wykładowca we francuskich akademiach i uczelniach sportowych. Przez długi okres trenowałem z Jean-Christophem Peraud (2 na Igrzyskach Olimpijskich MTB i na Tour de France) od którego również wiele się dowiedziałem na temat jakości treningu w praktyce. Obecnie Trener Personalny, kolarski i instruktor sportów siłowych, którymi poważniej zająłem się po zakończeniu kariery kolarskiej (najpierw na własną rękę, a następnie pod okiem m.in. czołowego polskiego kulturysty, reprezentanta Polski i sędziego kulturystyki Sebastiana Kulińskiego czy Pawła Mączyńskiego - reprezentanta polski i multimedalisty MP w dziesięcioboju, Mistrzyni Świata w Fitness Sylwetkowym Katarzyny Kozakiewicz-Kowalik i przede wszystkim najlepszego specjalisty od przygotowania motorycznego w Polsce Remigiusza Rzepki oraz głównego fizjoterapeuty Mariusza Pudzianowskiego i Pawła Nastuli, Krzysztofa Selenty) , chcąc zajmować się sportem w sposób bardziej holistyczny (moja druga pasja). Pomagam budować formę rowerową, sprawnościową, siłową, sylwetkową a także w dobraniu odpowiedniej, zbilansowanej diety. Służę dobrą radą nieprzerwanie rozwijając się w obranych przeze mnie kierunkach oraz sprawiając, że wasze hobby pochłania Was bez reszty. Skontaktuj się ze mną, a się przekonasz.

W Mojej ofercie znajduje się:
-darmowa konsultacja
-współpraca przez internet oraz osobista
-ocena wad postawy klienta i ćwiczenia korekcyjne: m.in. Test FMS - Functional Movement Screen.
-ogólne przygotowanie fizyczne
-rozpisywanie kolarskich planów treningowych na cały sezon z uwzględnieniem celu zawodnika (konkurencje wytrzymałościowe - MTB, Szosa, Przełaj, Triathlon) i stylu życia (praca, rodzina)
-rozpisywanie kulturystycznych planów treningowych z uwzględnieniem celu (wytrzymałość, siła, masa, separacja mięśniowa i redukcja) oraz stylu życia
-plany pod zawody typu Runmagedon/SpartanRace
-trening funkcjonalny
-core training
-trening plyometryczny
-trening zdrowotny: Nordic Walking
-elementy Pilates wzmacniające mięśnie głębokie i dna miednicy
-rozciąganie
-autorozluźnianie powięziowe
-trening z kobietami w ciąży
-suplementacja
-rozpisywanie diety i uczenie nawyków żywieniowych
-pomoc w analizie niektórych badań
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2017, 21:18 przez pawelwach.)
07.10.2016, 13:58
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości