Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWY DWÓR ----FINAŁ
Autor Wiadomość
Scrapper Offline
RETRO BIKE TEAM

Liczba postów: 440
Liczba wątków: 65
Reputacja: 2
NOWY DWÓR ----FINAŁ
Biorę się już za ostateczne planowanie trasy na finałowy maraton...napiszcie czego byście od niej oczekiwali.....pod kątem dystansów...terenu...wszystkiego co Wam wpadnie do głowy....
Pierwotnie trasa będzie bardzo podobna do tej z Zakroczymia... ..chcę wprowadzić trochę zmian....urozmaicić jak najbardziej ten maraton.. by zapadł Wam w głowach do tego stopnia byście w przyszłym roku jak najniecierpliwiej czekali na ten Finałowy PB maraton 2011..;P

....Oczywiście będzie słynna już WAJSGÓRA....i może nie jeden raz na trasie..Wink ......ale co najlepsze.....(he he po części na specjalne prośby..;P ...dotarły wszystkie do mnie..;P) ..nie będzie kolejek na niej.... tym razem będzie ona do zaliczenia na około 3/4..a może nawet jeszcze dalszym odcinku całej trasy maratonu-pętli......
..oczywiście znajdą się też na nie tunele i przejazdy wewnątrz dawnych fortyfikacji Twierdzy Modlin(ps..dla sprostowania...to nie są żadne bunkry--jak ktoś kiedyś stwierdził) ..różnica między tymi pojęciami oraz budowlami jest wręcz kolosalna...
..rozważam tylko kwestię ich oświetlenia....Big Grin
Maz-3806 / PB-113[/u]
27.09.2010, 21:45
Szukaj Odpowiedz
Harry Offline
Member

Liczba postów: 123
Liczba wątków: 11
Reputacja: 0
RE: NOWY DWÓR ----FINAŁ
Wejście pod Wajsgórę i po kilku kilometrach i zejście po tych piachach, to coś, co mogło być najgorsze na maratonie w Zakroczymiu. Może jak będzie dalej to płynność będzie lepsza.
Myślę, że powinieneś pomyśleć, aby nie puszczać nas po potłuczonych butelkach, kupie konarów i gałęzi, których w Zakroczymiu było sporo, bo maraton nie polega na tym, kto więcej zniszczy rower, tylko - kto pierwszy cało go ukończy.
Zauważyłem, że ostatnio organizatorzy prześcigają się, kto zrobi maraton bardziej piaszczysty, błotny, nieprzejezdny. "Bardziej upierdliwy".
Odcinek trasy w lesie Legionowskim przed tymi piaszczystymi podjazdami ( podejściami ), to było to o co chodzi w takich maratonach. Maraton powinien być fajny pod względem technicznym i sportowym.
Dystanse też nie powinny być zbyt długi, bo to ostatni maraton i napewno troche czasu będziecie potrzebowali na przeprowadzenie zakończenia i rozdania wszystkich nagród.
27.09.2010, 22:32
Szukaj Odpowiedz
sibi Offline
Amator

Liczba postów: 247
Liczba wątków: 15
Reputacja: 1
Spraper cokolwiek zrobisz i tak będzie źle.
Jeśli w Legionowie było dużo piachu to ja już nie wiem czego ci ludziska chcą.
Woda - źle bo rower do kościoła musi być czysty
Piach - źle bo trza zejść jak się nie potrafi podjechać
płasko - źle
górki - źle
Jak oznakowanie było OK to trzeba narzekać na piach, taka już natura marudera.

Nie pytaj tylko zrób jak Tobie pasuje i tyle.
Jedyne co mi przeszkadza to brak formy.
Poland Bike nr.114
Bródno - Targówek
http://swiatrowerow.com.pl/pl/i/Swiat-Rowerow-Racing-Team/37
27.09.2010, 22:43
Szukaj Odpowiedz
Ewa2909 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Liczba wątków: 0
(27.09.2010, 21:45)Scrapper napisał(a):  Biorę się już za ostateczne planowanie trasy na finałowy maraton...napiszcie czego byście od niej oczekiwali.....pod kątem dystansów...terenu...wszystkiego co Wam wpadnie do głowy....
Pierwotnie trasa będzie bardzo podobna do tej z Zakroczymia... ..chcę wprowadzić trochę zmian....urozmaicić jak najbardziej ten maraton.. by zapadł Wam w głowach do tego stopnia byście w przyszłym roku jak najniecierpliwiej czekali na ten Finałowy PB maraton 2011..;P

....Oczywiście będzie słynna już WAJSGÓRA....i może nie jeden raz na trasie..Wink ......ale co najlepsze.....(he he po części na specjalne prośby..;P ...dotarły wszystkie do mnie..;P) ..nie będzie kolejek na niej.... tym razem będzie ona do zaliczenia na około 3/4..a może nawet jeszcze dalszym odcinku całej trasy maratonu-pętli......
..oczywiście znajdą się też na nie tunele i przejazdy wewnątrz dawnych fortyfikacji Twierdzy Modlin(ps..dla sprostowania...to nie są żadne bunkry--jak ktoś kiedyś stwierdził) ..różnica między tymi pojęciami oraz budowlami jest wręcz kolosalna...

Ja stawiam na doświadczenie organizatorów, oby piachu było mniej niż ostatnio, ja preferuje błotko...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2010, 22:47 przez Ewa2909.)
27.09.2010, 22:45
Szukaj Odpowiedz
Peleus Offline
Member

Liczba postów: 248
Liczba wątków: 10
Porównując do trasy z Zakroczymia:
- fortyfikacje i część nad rzeką - miodzio
- trawa i pola na powrocie do Zakroczymia - fuuuuuuuj

Jak najwięcej lasu, jak najmniej pól.
Pelek
PB - 91

"Dlaczego rower jest lepszy od kobiety?
Bo rower nigdy Ci nie powie, że go boli kierownica i dzisiaj sobie nie pojeździsz"
27.09.2010, 22:50
Szukaj Odpowiedz
Scrapper Offline
RETRO BIKE TEAM

(27.09.2010, 22:45)Ewa2909 napisał(a):  Ja stawiam na doświadczenie organizatorów, oby piachu było mniej niż ostatnio, ja preferuje błotko...

Pogoda na pewno będzie rozdawać karty.......ale WAJSGÓRA w bardzo deszczowy dzień...wręcz "płynąca"...to dopiero będzie wyzwanie..Big Grin ..mimo wszystko liczę na ładną pogodę....w tym roku wody było już naprawdę dużo....a i pora nie jest odpowiednia na takie zabawy..ja sam się przekonałem ostatnio....i teraz kuruję się już dłuższy czas...:/
Maz-3806 / PB-113[/u]
27.09.2010, 23:05
Szukaj Odpowiedz
nairda_g Offline
Adrian

Liczba postów: 98
Liczba wątków: 5
Wiesz co Scrapper?! A może pomyśl o maratonie który nie będzie jak to mówisz "wyzwaniem" tylko będzie po prostu fajny?!
Przyznam osobiście, w tym roku zaliczyłem 6 startów w PB i trasa żadnego z nich, moim zdaniem, nie była tak fajna jak z 3 startów jakie miałem w Mazovii. Pomimo tego, że PB darze większą sympatią to w kwestii tras Maz. jest lepsza. Może to kwestia doświadczenia, może terenu, może funduszy, a może w tym roku Zamana się po prostu bardziej stara aniżeli poprzednio.

Jakkolwiek, moja serdeczna prośba co do maratonu w Nowym Dworze - spróbuj się nie robić na " MAXie" pętli... bo robić 2 pętle na 44 km, tak jak to miało miejsce w Legionowie... wierze, że PB stać na więcej Smile

pozdrawiam
Adrian
PB325, Maz2941, Leg33
28.09.2010, 00:36
Szukaj Odpowiedz
Scrapper Offline
RETRO BIKE TEAM

(28.09.2010, 00:36)nairda_g napisał(a):  Wiesz co Scrapper?! A może pomyśl o maratonie który nie będzie jak to mówisz "wyzwaniem" tylko będzie po prostu fajny?!
Przyznam osobiście, w tym roku zaliczyłem 6 startów w PB i trasa żadnego z nich, moim zdaniem, nie była tak fajna jak z 3 startów jakie miałem w Mazovii. Pomimo tego, że PB darze większą sympatią to w kwestii tras Maz. jest lepsza. Może to kwestia doświadczenia, może terenu, może funduszy, a może w tym roku Zamana się po prostu bardziej stara aniżeli poprzednio.

Jakkolwiek, moja serdeczna prośba co do maratonu w Nowym Dworze - spróbuj się nie robić na " MAXie" pętli... bo robić 2 pętle na 44 km, tak jak to miało miejsce w Legionowie... wierze, że PB stać na więcej Smile

pozdrawiam
Adrian
PB325, Maz2941, Leg33

Chyba troszkę nie doczytałeś tego mojego posta..;P ...nie zależy mi na wyzwaniu i jak największym utrudnieniu trasy tylko dobrej zabawie....i temu by spodobała się na tyle by naprawdę na długo została w pamięci startujących... ...ale ciekawe jest to co piszesz....pod warunkiem, że rozwiniesz ten temat....co takiego różni trasy PB oraz Mazovii... ....ale zwróć tez uwagę na fakt, że jednak trasa w Zakroczymiu dla wielu zawodników była jedną z najfajniejszych w tym roku... Wszystko jest kwestią gustu i podejścia...każdy lubi co innego a wszystkim naraz sprostać się nie da...Sad

Jeśli chodzi o dystans i ewentualne pętle...dopiero nad tym pracuję......i na obecną chwilę nie znam jeszcze swoich wyników tej pracy..Wink
Maz-3806 / PB-113[/u]
28.09.2010, 00:50
Szukaj Odpowiedz
Atlas Offline
Member

Liczba postów: 227
Liczba wątków: 2
Reputacja: 1
(27.09.2010, 21:45)Scrapper napisał(a):  ....Oczywiście będzie słynna już WAJSGÓRA....i może nie jeden raz na trasie..Wink ......ale co najlepsze.....(he he po części na specjalne prośby..;P ...dotarły wszystkie do mnie..;P) ..nie będzie kolejek na niej.... tym razem będzie ona do zaliczenia na około 3/4..a może nawet jeszcze dalszym odcinku całej trasy maratonu-pętli......

Scrapper, a może puścicie trasę w drugą stronę, wtedy wajsgóra będzie do zjechania/zejścia, a odcinek gdzie schodziło będzie do wejścia. Co do oświetlenia sugeruje agregat bo pochodnie sporo tlenu zabierają i można było się lekko poddusić. Chciał bym w ND jechać jednak inną trasą niż Zakroczym, gdyż ma to być ND. Przy opadach teren przy wajsgórze to będą mokradła i zapewne będzie trzeba iść z buta.
[Obrazek: sticky117.png]
28.09.2010, 08:48
Szukaj Odpowiedz
pignat Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 17
Liczba wątków: 0
Najważniejsze, aby trasa przebiegała tak, aby nie było błota. Jest już chłodno, a i pogoda niepewna, więc sugerowałbym ominięcie odcinków, które z dnia na dzień przy opadach mogą stać się grzęzawiskiem.
28.09.2010, 09:04
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości