Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radzymin- zmiany na trasie.
Autor Wiadomość
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak

Liczba postów: 662
Liczba wątków: 33
Reputacja: 4
Radzymin- zmiany na trasie.
Witam. Mamy już oficjalny opis trasy w Radzyminie na stronie PB. Zgodnie z opisem mamy duże zmiany na trasie MINI co doskonale widać po porównaniu ze sobą mapek z 2016    http://www.polandbike.pl/mapki/2016-radzymin.jpg     i  2017.  Na MINI ze starej trasy pozostał fragment który w 2016 był na powrocie ( max 6 km) natomiast cała reszta trasy jest zupełnie inna. Z tego co zapowiada ORG ma być ciekawiej i bardziej technicznie Big Grin . Z tego co pamiętam na MINI dosyć mocno upierdliwy był piach Tongue . Ostatnie opady wprawdzie powinny mocno zagęścić trasę dzięki czemu sekcje piaskowe nie powinny  być tak męczące ale to tylko moje spekulacje. Dlatego proszę o garść informacji odnośnie trasy od kogoś kto dokonał jej objazdu według nowego śladu.  Piachu na nowej trasie jest więcej czy mniej w porównaniu z ubiegłymi latami i czy natrafimy na bardziej podmokłe odcinki? Generalnie interesuje mnie czy na trasę wystarczą  szersze semi-slicki czy też wymagane jest bardziej agresywne obuwie. Pozdrawiam
     No. 72
02.05.2017, 11:25
Szukaj Odpowiedz
Adamos82 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Liczba wątków: 0
Reputacja: 0
RE: Radzymin- zmiany na trasie.
Ilość piachu porównywalna. Co do wyboru kapci się nie wypowiem. Zbyt indywidualna sprawa. Na pewno jest ciekawiej na trasie. Ci co liczyli na sprint chyba się zawiodą. Znacznie mniej asfaltu, a ten co pozostał jest jak szwajcarski ser. Odcinki płaskie wymagające stałego skupienia - korzenie, kamienie lub bardzo nierówna nawierzchnia - na tej trasie odczuje się ręce. Uspokoić oddech nie będzie łatwo. Ponadto kilka fajnych podjazdów, wszystko powinno być z siodła, choć warunki wyścigowe pewnie nie wszystkim na to pozwolą. No i ostatni szczegół - zaznaczona na mapce trasa to ok 30km, dzisiejszy objazd to potwierdził. Chyba że org coś przytnie do wskazanych 27. No cóż, w zeszłym roku było 2km mniej niż oficjalne info, teraz pewnie jest rekompensata ;-)
03.05.2017, 00:25
Szukaj Odpowiedz
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak

Liczba postów: 662
Liczba wątków: 33
Reputacja: 4
RE: Radzymin- zmiany na trasie.
@Adamos82 dziękuję za info. Obejrzałem sobie film z max z zeszłego roku i wychodzi mi na to ,że znaczna część trasy to jazda po piaskowych duktach i ścieżkach leśnych połączona z ciągłymi podjazdami lub zjazdami. Nudzić na pewno się nie będziemy Big Grin . Zapewne piasek na górkach jest bardziej luźny niż na pozostałych fragmentach trasy. Czy są jakieś miejsca z błotem bo niby większość to piach ale może są jakieś niespodzianki?
     No. 72
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.05.2017, 06:24 przez Sherman 1972.)
03.05.2017, 12:26
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości