Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieporęt/Opis trasy
Autor Wiadomość
scorpio65 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Liczba wątków: 123
Dołączył: 26.02.2010
Reputacja: 9
#1
Nieporęt/Opis trasy
Fan 9km

Mini 28km
Max 52km
 
Start i meta oraz kolarskie miasteczko podobnie, jak na etapie zimowym zlokalizowane w sąsiedztwie Szkoły im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie przy ul. Dworcowej.
Fan i Mini zamykają swoje dystanse w obrębie Lasów Nieporęckich, natomiast Max jedzie dalej na południe. Na obszarze Lasów Legionowskich, najpierw przez singiel na Choszczówce dociera do opłotków Warszawy, a następnie zawraca w stronę Legionowa.
 
Teren doskonale znany z edycji w Legionowie, jednak całkiem nowa kompozycja trasy pozwoliła na wydobycie zupełnie nowych walorów. Czuć to szczególnie na rundzie Mini: znane elementy pokonywane w zupełnie odmienny sposób, inna sekwencja technicznych odcinków, będzie też kilka zupełnie nowych fragmentów.
Przepiękna, interwałowa trasa, złoży się oczywiście w około 50% na najdłuższy dystans, a w niedzielę niemal w całości stanie się areną rywalizacji „drużynówki”.
 
Fan przypomina kształtem dużą „ósemkę” z przecięciem w okolicy Łysej Góry, tuż obok Leśniczówki w Nieporęcie. Pierwsze kółko to interwałowa jazda po okolicznych pagórkach do końca piątego kilometra. Końcowe 4km bardziej płaskie: najpierw leśnym duktem i polną drogą, a po przekroczeniu drogi wojewódzkiej 633 (przy wiadukcie kolejowym), szutrową dróżką rowerową wzdłuż Kanału Królewskiego, aż do finiszu na tyłach szkoly.
 
Tak w przybliżeniu wyglądają również startowe i końcowe kilometry „dorosłych” dystansów.
Po przebyciu pierwszych 600m asfaltowymi ulicami przez centrum Nieporętu, peleton na dobre znika w lesie. Początkowe 5km jedynie nieco pofałdowane na rozciągnięcie stawki, pierwszy mocniejszy podjazd na 6km (Annopol) to już szansa na konkretny atak. Następne 3km do opłotków Woli Aleksandra znów nieco spokojniejsze – dają możliwość jazdy na kole. Od tego momentu trzeba mieć się stale na baczności, gdyż szlak wyścigu nieustannie meandruje, a do tego pokonuje mnóstwo pagórków. Na 10km techniczny singiel na pokaźne wzniesienie, a potem do 20km ok.15 krótkich, ale czasem bardzo treściwych podjazdów wokół Uroczyska Kąty Węgierskie.
Kolejny singiel za strzelnicą, ostry nawrót w prawo i na 22km kolejny podjazd – tym razem nie obędzie się bez „młynka”. Po powrocie na czerwony szlak (na 23km) chwila na złapanie drugiego oddechu na szerokim szutrze, a później końcowe, stosunkowo płaskie kilometry do samej mety w ślad za dystansem Fan.
 
Max odjeżdża na swoją rundę na 11km. Zaraz po rozjeździe pokonuje Piaseczną Górę, a potem na tyłach kościoła w Józefowie dociera ul. Sienkiewicza do piaskowni. Forsujemy podjazd i jesteśmy na tzw. „singlu na Choszczówce”. Od 14 do 20km czeka zawodników ciężka „harówka” na mocno interwałowym i bardzo technicznym szlaku. Nagroda czeka na 21km – pora na bufet. Po nim szybki (5km) odcinek aż do Bukowca (L-wo).
Krótki interwal singlem przez okoliczne pagórki, po drodze betonowe „gofry” i na 29km przeskok przez drogę wojewódzką nr632. Od tego punktu prawie 3km technicznymi singlami wokół dawnej jednostki wojskowej i jesteśmy na Grudziach. Tam krótki odcinek asfaltu, po nim polną drogą (na 33km) wracamy ponownie na rundę Mini w kierunku mety.
 
P.S. Trasa Drużynowych Mistrzostw Polski MTB (wyjąwszy początkowe 600m i nieco ponad 3km do mety wzdłuż torów i Kanału) pokrywa się niemal w całości z dystansem Mini – patrz opis powyżej.

Link do śladu GPS Mini + Drużyna:

https://www.gpsies.com/map.do?fileId=chgotkhzlxxbrhmv

Link do śladu GPS rundy Max:

https://www.gpsies.com/map.do?fileId=kwithcrqcsosbehu

Serdecznie zapraszam i życzę polamania szprych!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2017, 01:19 przez scorpio65.)
24.08.2017, 01:17
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości