Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szlabany na trasie
Autor Wiadomość
michalr Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 21
Liczba wątków: 3
Reputacja: 0
Szlabany na trasie
Witajcie,

Od jakiegoś czasu męczy mnie temat szlabanów na wyjazdach do lasów, które podczas wyścigów są często, jak na przykład dziś w Markach, zamknięte. Trzeba zwykle przeciskać się wąskim przesmykiem obok. Można by powiedzieć że to dodatkowy smaczek techniczny ale w mojej ocenie jest to obniżenie poziomu bezpieczeństwa, zwłaszcza jak jedzie większa grupa kolarzy. Czy nie ma sposobu żeby te szlabany były otwarte na czas wyścigu? Rozumiem że one blokują wjazd do lasu niesfornym zmotoryzowanym, ale dla pędzących kolarzy są niepotrzebnym myślę utrudnieniem na którym można się rozbić.

Pozdrawiam,
Michał
[Obrazek: sticky5691.png]
[Obrazek: 27037.png]

02.09.2017, 22:00
Szukaj Odpowiedz
adriansocho Offline
Member

Liczba postów: 116
Liczba wątków: 5
Reputacja: 1
RE: Szlabany na trasie
Jeśli już musiałyby one pozostać zamknięte, to można by wprowadzić jakieś oznaczenie (umieszczane na szlabanie), które by informowało o tym, z której strony da się go objechać. Bo gdy jedzie większa grupa, zajmująca "dwa pasy", to jest ten moment gorączkowego zbijania się w jeden ciąg zawodników. A gdy by z daleka było widać, że objazd szlabanu jest i z lewej i z prawej, to każdy by jechał spokojniej.
----
Adrian Socho the Lajt Rajder - MyBikePL nr 2601
"Jazda na single-trackach może być trudna z technicznego punktu widzenia."
 - źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Single_track
03.09.2017, 11:08
Szukaj Odpowiedz
Marcin W Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 10
Liczba wątków: 1
Reputacja: 0
przed zawodami w Nieporęcie, po wieczornym objeździe trasy, rozmawiałem z pracownikami organizatora właśnie o zamkniętych szlabanach.
co prawda nie zostało to powiedziane wprost, ale mimo ich prób i próśb nie zawsze da się otworzyć wszystkie szlabany na trasie.
nie wiem z czego wynika taki opór leśników, ale w Nieporęcie zwracałem uwagę na jeden ze szlabanów, który był zamknięty, a ja nie widziałem w najbliższej odległości możliwości objazdu tego zamkniętego szlabanu. ostatecznie szlaban pozostał zamknięty, natomiast "harpagany" z pierwszych sektorów znalazły sposób na objechanie i przetarły drogę dla słabszych.
06.09.2017, 10:14
Szukaj Odpowiedz
scorpio65 Offline
Senior Member

Liczba postów: 397
Liczba wątków: 109
Reputacja: 9
(02.09.2017, 22:00)michalr napisał(a):  Witajcie,

Od jakiegoś czasu męczy mnie temat szlabanów na wyjazdach do lasów, które podczas wyścigów są często, jak na przykład dziś w Markach, zamknięte. Trzeba zwykle przeciskać się wąskim przesmykiem obok. Można by powiedzieć że to dodatkowy smaczek techniczny ale w mojej ocenie jest to obniżenie poziomu bezpieczeństwa, zwłaszcza jak jedzie większa grupa kolarzy. Czy nie ma sposobu żeby te szlabany były otwarte na czas wyścigu? Rozumiem że one blokują wjazd do lasu niesfornym zmotoryzowanym, ale dla pędzących kolarzy są niepotrzebnym myślę utrudnieniem na którym można się rozbić.

Pozdrawiam,
Michał

Właściwie sam sobie odpowiedziałeś, ale tak dla podsumowania: one pozostają zamknięte właśnie ze względu na Wasze bezpieczeństwo
Zazwyczaj otwieramy szlabany na pierwszych kilometrach od startu, żeby uniknąć niepotrzebnych korków
Jak również te, których nie da się objechać bokiem (bokami) - jeśli to możliwe to są wieszane strzałki kierunkowe pokazujące możliwość objazdu
Dla pędzących są znakiem, że trzeba zwolnić, bo np. wyjeżdżamy na drogę publiczną - dla pilnujących przejazdu są ułatwieniem, bo nie zawsze widać z daleka kolarzy wyjeżdżających z lasu
Smaczek techniczno-interwałowy powstaje niejako przy okazji Wink

Inna sprawa to sytuacja, gdyby na skutek otwarcia na kilka godzin, na duktach leśnych pojawiły się auta grzybiarzy, zbieraczy jagód czy też zwykłych, niesfornych turystów i na żadnym przecięciu dróg leśnych nie miał byś pewności, czy nagle nie wyskoczy Ci z boku samochód...?
07.09.2017, 15:53
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości