Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UWAGA !!! na pędzącą czołówkę z maxa.
Autor Wiadomość
Albopia Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 31
Liczba wątków: 1
Reputacja: 0
UWAGA !!! na pędzącą czołówkę z maxa.
Okazało się wczoraj na około 5 km. przed metą, że zawodnicy z mini powinni mieć oczy dookoła głowy, bo tak jak na drodze, w ruchu samochodowym bardziej należy uważać na błędy innych, jak swoje. Jechałam prawą stroną drogi, po lewej las, po prawej pole, a za mną w odległości około 10 m kolejny zawodnik. Usłyszałam jakieś krzyki, jednak nic nie zrozumiałam. Kierując sie doświadczeniem uznałam, że to czołówka maxa nadjeżdza więc jedna ze stron ma być wolna. Nie zmieniając pasa jechałam dalej swoim tempem, które uległo raptownemu przyśpieszeniu z wielkim chukiem zgrzytem metalu i bolesnym krzykiem zawodnika z tyłu. Wylądowałam dobre 10 m w polu, z jego rowerem na plecach. Tak to przynajmniej brzmiało i wyglądało. To zawodnik z nr. 230 z impetem wjechał na mnie, raniąc mi boleśnie prawą nogę, sam zresztą pewnie też doznał obrażeń, ale adrenalina uniemożliwiła mu realne odczuwanie, więc wstał z ziemi podbiegł do mnie i nie mówiąc ani słowa, no mam na myśli zwyczajowe przepraszam, czy nic ci się nie stało, pojechal dalej, blużniąc. Ja oczywiście odpowiedziałabym nie nic, jedź dalej, bo faktycznie ból poczułam dopiero chwilę po wznowienu jazdy, i gdyby padło to czarodziejskie słowo byłabym usatysfakcjonowana. A tak to jestem poobijana, przed badaniami na więzadła krzyżowe, mogą być uszkodzone, rower do naprawy. Ach no powinnam jeszcze napisać, że jestem szczęśliwa, że nie nakrzyczał na mnie, bo widać było miał na to ochotę, jednak jak sądzę zdawał sobie sprawę z własnej winy. Piszę to wiedząc, że słabszy zawodnik ma ustąpić silniejszemu, co uczyniłam, ale błagam panowie z maxa nie wyprzedzajcie w trójkę, jedną ławą. Stałam wryta ze zdziwienia Huh i tak naprawdę w szoku, dostałam silne uderzenie z tyłu, rowery się ze sobą szczepiły, a pan Patryk.. echSad nieładnie, pognał na podium. Pomocy chciał mi udzielić zawodnik jadący za mną, niestety nie miał numeru więc nie wiem komu dziękować, co czynię tu i teraz. Bardzo panu dziękuje za chętnie okazaną pomoc, choćby łykiem wody. Dziś liżę rany , nie mogę sprawnie chodzić i przstrzegam wszystkich przed czołówką maxa, pędzą na oślep. Katarzyna- 955
05.09.2011, 15:53
Szukaj Odpowiedz
Jackdent Offline
Senior Member

Liczba postów: 337
Liczba wątków: 18
RE: UWAGA !!! na pędzącą czołówkę z maxa.
Podobnie jak rozgrzewająca się grupa ( też ze znanym nazwiskiem ) zepchnęła finiszującego zawodnika dystansu FUN na trawę ok 200 m przed metą.
M4 - Cube LTD
2013 - PB nr 12 , Mazovia nr 1212 , Northtec nr 1212
[Obrazek: 10493.png]
[Obrazek: sticky4.png]
05.09.2011, 16:02
Szukaj Odpowiedz
Radosław Rękawek Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 34
Liczba wątków: 0
(05.09.2011, 17:52)BANDIT napisał(a):  trzeba było pompkę chamowi w szprychy wsadzić Big Grin a tak na poważnie była o tym już mowa po Gostyninie i jak takie coś będzie nagminne to skończy się to złamanym nosem na trasie delikwenta który zamiast mózgu ma wióry, nie wiem kto może być tak głupi, żeby za kawałek świecącego kółka na tasiemce narażać zdrowie innych osób?

podawaj numery śmiało porozmawiamy przed startem z Bogdanem, żeby wyczytywał na forum nazwiska i numery osób które w poprzednich wyścigach narażały na niebezpieczeństwo innych zawodników lub przez swoją głupotę doprowadziły do wypadku czy zniszczenia komuś sprzętu...

Zaczynasz robić sie śmieszny z tymi groźbami. Tak sie składa ze jechałem pierwszy w tej grupie, droga była szeroka a ta Pani jechała lewą stroną. My mijaliśmy ją po prawej stronie. W momencie wyprzedzania wspomniana Pani nagle zjechała na prawo wpadajac w przednie koło Patryka. więc gdzie tu jego wina??
Może faktycznie powinien zapytać sie czy wszystko ok ale adrenalina robi swoje.

05.09.2011, 18:08
Szukaj Odpowiedz
Jackdent Offline
Senior Member

Liczba postów: 337
Liczba wątków: 18
(05.09.2011, 17:52)BANDIT napisał(a):  trzeba było pompkę chamowi w szprychy wsadzić Big Grin .........

A może dystanse niech odpowiadają nazwie. Jak Mini ma 36 km to niech Maxi ma 65-70 km .
Czołówka Maxa musiała wyprzedzić 45 osób z Mini. Przy trudniejszej trasie byłoby do wyprzedzenia ok 100 osób..........
Przy tak dużej różnicy w prędkościach nie ma szans aby wszystko odbyło się bez kolizji.
M4 - Cube LTD
2013 - PB nr 12 , Mazovia nr 1212 , Northtec nr 1212
[Obrazek: 10493.png]
[Obrazek: sticky4.png]
05.09.2011, 18:10
Szukaj Odpowiedz
Qbix Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
To fakt. Dystans mini miał mieć 25km. Zgodnie z regulaminem nie może mieć więcej. Szykowałem się na ten dystans zwłaszcza po przykrych doświadczeniach z Pomiechówka i na tyle rozkładałem siły. Owszem, mapka była udostępniona, ale bardzo późno, przez jakiś czas link nie działał, a wskazywała na 33km, co też okazało się nieprawdą. Ostatecznie miała 36-37km, czyli ponad 10km (40%) więcej, niż zezwala regulamin i podają pierwsze źródła.
Gdyby dystans był taki, jaki miał być, to i może udałoby się uniknąć tej sytuacji.
05.09.2011, 19:09
Szukaj Odpowiedz
wojwach Offline
Zawsze nie na temat

Liczba postów: 84
Liczba wątków: 7
I to są efekty wydłużania MINI ponad miarę.
Byłoby 25km to by nikt nikogo nie rozjechał, nikt by nikomu nie naubliżał, każdy byłby zadowolony

MINI nie regulaminowy - minus dla Orga.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2011, 19:45 przez wojwach.)
05.09.2011, 19:42
Strona WWW Szukaj Odpowiedz
tomaszek12 Offline
Member

Liczba postów: 124
Liczba wątków: 6
(05.09.2011, 20:24)BANDIT napisał(a):  
(05.09.2011, 18:08)Radosław Rękawek napisał(a):  
(05.09.2011, 17:52)BANDIT napisał(a):  trzeba było pompkę chamowi w szprychy wsadzić Big Grin a tak na poważnie była o tym już mowa po Gostyninie i jak takie coś będzie nagminne to skończy się to złamanym nosem na trasie delikwenta który zamiast mózgu ma wióry, nie wiem kto może być tak głupi, żeby za kawałek świecącego kółka na tasiemce narażać zdrowie innych osób?

podawaj numery śmiało porozmawiamy przed startem z Bogdanem, żeby wyczytywał na forum nazwiska i numery osób które w poprzednich wyścigach narażały na niebezpieczeństwo innych zawodników lub przez swoją głupotę doprowadziły do wypadku czy zniszczenia komuś sprzętu...

Zaczynasz robić sie śmieszny z tymi groźbami. Tak sie składa ze jechałem pierwszy w tej grupie, droga była szeroka a ta Pani jechała lewą stroną. My mijaliśmy ją po prawej stronie. W momencie wyprzedzania wspomniana Pani nagle zjechała na prawo wpadajac w przednie koło Patryka. więc gdzie tu jego wina??

aaaa no to Pani może jeszcze powinna przeprosić co?! za to, że nie ma oczu na plecach!!! wyglądasz mi na inteligentnego stary i wyskakujesz z takimi twierdzeniami... jedziesz dwa razy szybciej komuś niedoświadczonemu za plecami i masz pretensje, że Cię nie widzi... nie powtarzaj tego więcej głośno...
i to nie groźby Panie Radosławie to ostrzeżenie, wjedź w plecy komuś nerwowemu a skończy się inaczej, jak szukasz adrenaliny to są takie zawody gdzie zawodnicy na trasie przy wyprzedzaniu używają łokci, butów i pięści do torowania sobie drogi...

świat na głowie stanął Rękawek ma pretensje, że kobieta nie ma trzeciego oka z tyłu i nagle zjechała na drugą stronę... no ręce mi opadają, pewnie tak się wydzieraliście, że kobieta nie wiedziała w którą stronę ma uciekać... masakra, impreza o charakterze rekreacyjno rodzinnym a kilku koni tratuje słabszych kobiety i dzieci i weź mi jeszcze raz napisz, że jestem śmieszny i że widziałeś całą sytuację ...

Racja -POPIERAM ...przede wszystkim bezpieczeństwo !!!!!
05.09.2011, 20:28
Szukaj Odpowiedz
the-zak Offline
Paweł

Liczba postów: 582
Liczba wątków: 59
Reputacja: 7
(05.09.2011, 20:28)tomaszek12 napisał(a):  
(05.09.2011, 20:24)BANDIT napisał(a):  
(05.09.2011, 18:08)Radosław Rękawek napisał(a):  

aaaa no to Pani może jeszcze powinna przeprosić co?! za to, że nie ma oczu na plecach!!! wyglądasz mi na inteligentnego stary i wyskakujesz z takimi twierdzeniami... jedziesz dwa razy szybciej komuś niedoświadczonemu za plecami i masz pretensje, że Cię nie widzi... nie powtarzaj tego więcej głośno...
i to nie groźby Panie Radosławie to ostrzeżenie, wjedź w plecy komuś nerwowemu a skończy się inaczej, jak szukasz adrenaliny to są takie zawody gdzie zawodnicy na trasie przy wyprzedzaniu używają łokci, butów i pięści do torowania sobie drogi...

świat na głowie stanął Rękawek ma pretensje, że kobieta nie ma trzeciego oka z tyłu i nagle zjechała na drugą stronę... no ręce mi opadają, pewnie tak się wydzieraliście, że kobieta nie wiedziała w którą stronę ma uciekać... masakra, impreza o charakterze rekreacyjno rodzinnym a kilku koni tratuje słabszych kobiety i dzieci i weź mi jeszcze raz napisz, że jestem śmieszny i że widziałeś całą sytuację ...

Racja -POPIERAM ...przede wszystkim bezpieczeństwo !!!!!

Nie wiem jakie są przepisy ruchu 'rowerowego' na maratonie, Tongue ale w ruchu drogowym ten co uderza w tył innego pojazdu (nawet jeśli poszkodowany zachował się beznadziejnie głupio i nieodpowiedzialnie) jest winnym - sam tego ostatnio niestety doświadczyłem Undecided Tongue Niestety trzeba zachować bezpieczną odległość od osoby przed nami i być w stanie zatrzymać się w każdych warunkach. W praktyce trzeba pomyśleć oprócz za siebie to i za tą osobę na jaki pomysł Big Grin może wpaść jadąc przed nami. Może jedyną okolicznością eliminującą winę "ściganta" byłby nagłe zahamowanie przed jadącą czołówką tej zawodniczki, a i tak nie do końca wiadomo czy jednak wina nie byłaby po stronie szybszego zawodnika, który przewrócił zawodniczkę.

Co do poszkodowanej zawodniczki, to jeśli straty w zdrowiu i sprzęcie okażą się poważne to "jakąś drogą" wypadałoby tę sprawę 'załatwić'.
Przydałoby się może obowiązkowe OC dla rowerzystów, niektórzy czasem uszkadzają swoimi rowerami inne samochody, nie wiem tylko czy zapisy takiego ubezpieczenia uwzględniają starty w takich imprezach rowerowych - czy są jakieś gwiazdki* tak jak w niektórych gwarancjach producentów rowerów, że rower nie może być wykorzystywany "wyczynowo" Big Grin nawet jeśli kosztuje kilka tys zł. Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2011, 20:54 przez the-zak.)
05.09.2011, 20:43
Szukaj Odpowiedz
as70 Offline
Member

Liczba postów: 55
(05.09.2011, 20:43)the-zak napisał(a):  Nie wiem jakie są przepisy ruchu 'rowerowego' na maratonie, Tongue ale w ruchu drogowym ten co uderza w tył innego pojazdu (nawet jeśli poszkodowany zachował się beznadziejnie głupio i nieodpowiedzialnie) jest winnym - sam tego ostatnio niestety doświadczyłem Undecided Tongue Niestety trzeba zachować bezpieczną odległość od osoby przed nami i być w stanie zatrzymać się w każdych warunkach. W praktyce trzeba pomyśleć oprócz za siebie to i za tą osobę na jaki pomysł Big Grin może wpaść jadąc przed nami. Może jedyną okolicznością eliminującą winę "ściganta" byłby nagłe zahamowanie przed jadącą czołówką tej zawodniczki, a i tak nie do końca wiadomo czy jednak wina nie byłaby po stronie szybszego zawodnika, który przewrócił zawodniczkę.

Trochę chyba przesadzacie. Oczywiście ocena incydentu zależy od tego jak było w rzeczywistości. Czy Pani niespodziewanie zmieniła znacznie kierunek jazdy i zajechała drogę czy "ścigant" ot tak po prostu wziął i na nią wjechał.

W przepisach ruchu drogowego nie jest tak, że wina jest zawsze tego z tyłu. Bo niby ten z przodu to może jechać jak chce i zajechać drogę??. Porównanie do ruchu drogowego nietrafione. Rozsądna odległość to inna kwestia. Poza tym, to jest w sumie jednak sport i takie wypadki będą się zdarzać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2011, 21:21 przez as70.)
05.09.2011, 21:19
Szukaj Odpowiedz
the-zak Offline
Paweł

Liczba postów: 582
Liczba wątków: 59
Reputacja: 7
(05.09.2011, 21:19)as70 napisał(a):  
(05.09.2011, 20:43)the-zak napisał(a):  Nie wiem jakie są przepisy ruchu 'rowerowego' na maratonie, Tongue ale w ruchu drogowym ten co uderza w tył innego pojazdu (nawet jeśli poszkodowany zachował się beznadziejnie głupio i nieodpowiedzialnie) jest winnym - sam tego ostatnio niestety doświadczyłem Undecided Tongue Niestety trzeba zachować bezpieczną odległość od osoby przed nami i być w stanie zatrzymać się w każdych warunkach. W praktyce trzeba pomyśleć oprócz za siebie to i za tą osobę na jaki pomysł Big Grin może wpaść jadąc przed nami. Może jedyną okolicznością eliminującą winę "ściganta" byłby nagłe zahamowanie przed jadącą czołówką tej zawodniczki, a i tak nie do końca wiadomo czy jednak wina nie byłaby po stronie szybszego zawodnika, który przewrócił zawodniczkę.

Trochę chyba przesadzacie. Oczywiście ocena incydentu zależy od tego jak było w rzeczywistości. Czy Pani niespodziewanie zmieniła znacznie kierunek jazdy i zajechała drogę czy "ścigant" ot tak po prostu wziął i na nią wjechał.

W przepisach ruchu drogowego nie jest tak, że wina jest zawsze tego z tyłu. Bo niby ten z przodu to może jechać jak chce i zajechać drogę??. Porównanie do ruchu drogowego nietrafione. Rozsądna odległość to inna kwestia. Poza tym, to jest w sumie jednak sport i takie wypadki będą się zdarzać.

W Twojej ocenie może i nietrafione. Ten z przodu jadąc swoim pasem może prawie wszystko, jak wpadnie na pomysł w ostatniej chwili, że może "...tu sobie skręcę..." i raptownie zahamuje, to nawet mając niby *bezpieczną odległość może ona okazać się niewystarczająca. Mówię o "obiekcie" znajdującym się przed nami. Ja nie mówię o zajeżdżaniu drogi, i nie sądzę, że taka sytuacja miała miejsce na maratonie ponieważ wersje obu stron bardzo się różnią. A jeśli faktycznie zawodniczka zmieniła lewą stronę na prawą lub odwrotnie, to to mogło być >nagle< ale nagle w odczuciu ścigantów, którzy jak tu ktoś podał na forum pokonują 10m w 1s jadąc z prędkością 36km/h. Jest to znaczna różnica w prędkościach w stosunku do tej z jaką poruszają się dublowane osoby z krótszych dystansów.

*bezpieczna odległość wg Drogówki, to taka, która umożliwi zatrzymanie się w każdej sytuacji, Smile łatwo powiedzieć ale w praktyce jest różnie, więc przeważnie jeździ się na "słowo honoru" - zarówno na drodze jak i na maratonach. Czasami są takie sytuacje np. jak na jednym z ostatnich maratonów gdzie był asfaltowy zjazd i prędkości sięgały okolic 60-70km/h. Jadąc w kilkanaście osób - lepiej nie myśleć co by było przez chwilę 'nieuwagi' jakiegoś zawodnika Smile Ale gdyby wszyscy poruszali się tak zachowawczo i jeździli z "bezpiecznymi prędkościami" na maratonach - to nie byłoby tej adrenaliny Cool
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2011, 21:58 przez the-zak.)
05.09.2011, 21:37
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości